Men: 0- 1 2-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
Women: 0- 1 2-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Cherie Jackson Strongsville OH 628 20 7 20:03.3 6:28/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Justin Bail Olmsted Falls OH 808 27 1 17:06.6 5:31/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Dianne Laheta Broadview Heights 645 47 22 20:59.2 6:46/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Tom Maloney Westlake OH 817 44 3 17:43.6 5:43/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Keri Montgomery Cleveland OH 855 ** 305 33:12.3 10:43/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Alex Koch 2985 125 25:20.8 8:10/M 2 Tim Koch Westlake OH 2984 132 25:36.1 8:15/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Maggie Dick Beachwood OH 777 13 45 22:05.1 7:07/M 2 Mary Hyland Rocky River OH 863 9 193 27:59.2 9:02/M 3 Elizabeth Bedell Westlake OH 521 14 212 28:45.2 9:16/M 4 Caitlyn Ward Westlake OH 762 10 218 28:56.9 9:20/M 5 Theresa Dunne Rocky River OH 567 13 235 29:27.0 9:30/M 6 Cassie Rearick Lakewood OH 708 12 263 31:14.1 10:05/M 7 Mariel Mikkie Avon Lake OH 795 14 279 31:36.1 10:12/M 8 Natalie Dugan Rocky River OH 870 9 286 31:48.1 10:15/M 9 Gwyneth Ball Westlake OH 805 9 287 31:48.5 10:15/M 10 Sara Hathcock Olmsted Falls OH 611 11 294 32:10.9 10:23/M 11 Anna Russell Lakewood OH 814 9 335 37:33.0 12:07/M 12 Kendall Pattison North Olmsted OH 2996 10 352 42:52.0 13:50/M 13 Eve Witzigreuter Lakewood OH 842 10 353 42:56.4 13:51/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Nick Eifel Bay Village OH 835 13 23 21:02.0 6:47/M 2 Adam Koch North Royalton OH 2986 5 131 25:32.1 8:14/M 3 Corey Pruchnik North Royalton OH 786 13 138 25:50.4 8:20/M 4 Trevor Connelly Rocky River OH 802 10 173 27:12.0 8:46/M 5 Luke Witzigreuter Lakewood OH 843 8 196 28:02.5 9:03/M 6 Phillip Hathcock Olmsted Falls OH 610 12 230 29:13.7 9:25/M 7 Gideon Hils Avon Lake OH 2933 9 267 31:21.0 10:07/M 8 Benjamin Anderson Bay Village OH 505 6 270 31:24.8 10:08/M 9 Kevin Patton Cleveland OH 695 11 326 35:16.8 11:23/M 10 Joshua Grigsby Cleveland OH 601 13 327 35:29.6 11:27/M 11 Christopher Bailey Avon Lake OH 514 9 333 36:29.4 11:46/M 12 Matthew Goodman Rocky River OH 2929 6 339 38:15.7 12:20/M 13 Aidan Meany Lakewood OH 674 8 341 38:25.1 12:24/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Tealla Scrofano Amherst OH 778 19 21 20:56.1 6:45/M 2 Allison Schafer Avon OH 796 15 38 21:52.7 7:03/M 3 Madison Connelly Rocky River OH 545 15 55 22:36.4 7:17/M 4 Kalee Vectirelis Brunswick OH 757 19 181 27:29.5 8:52/M 5 Stephanie Annes Brunswick OH 508 19 183 27:33.3 8:53/M 6 Natalie Halczuk Westlake OH 847 16 225 29:06.2 9:23/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Drew Galang Bay Village OH 845 15 4 17:55.3 5:47/M 2 Joe Tanis Westlake OH 846 16 17 20:50.8 6:43/M 3 Keith Jackson Strongsville OH 629 16 20 20:55.3 6:45/M 4 Mike Kelly Cleveland OH 635 15 49 22:20.0 7:12/M 5 Michael Shilling Cleveland OH 726 18 67 23:18.5 7:31/M 6 Zachary Hughes North Olmsted OH 625 16 76 23:37.9 7:37/M 7 Ted Bedell Westlake OH 523 17 104 24:27.0 7:53/M 8 Stephen Skoch Rocky River OH 2956 16 316 33:48.9 10:54/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Theresa Oneil Cleveland OH 875 24 88 24:03.4 7:45/M 2 Danielle Zeltner North Olmsted OH 771 24 147 26:19.5 8:29/M 3 Melissa Koski Lakewood OH 642 24 149 26:24.0 8:31/M 4 Colleen Martin Rocky River OH 893 22 153 26:31.4 8:33/M 5 Jennifer Kosek Cleveland OH 641 22 160 26:46.5 8:38/M 6 Celia Holian Cleveland OH 892 24 163 26:53.5 8:40/M 7 Christin Vernick Medina OH 758 24 167 26:59.5 8:42/M 8 Valerie Spang Bay Village OH 850 20 202 28:13.0 9:06/M 9 Lisa Arra Avon Lake OH 812 24 221 28:59.5 9:21/M 10 Amanda Moore Avon Lake OH 680 22 229 29:12.0 9:25/M 11 Kelly Foster Westlake OH 582 22 231 29:14.2 9:26/M 12 Allison Rasko Avon Lake OH 707 23 269 31:21.9 10:07/M 13 Amanda Messer Westlake OH 676 22 373 54:12.0 17:29/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Calvin Corso Broadview Heights 549 20 2 17:42.6 5:43/M 2 David Sullivan Cleveland OH 748 23 10 20:12.2 6:31/M 3 Mike Gnandt Cleveland OH 592 24 33 21:37.6 6:58/M 4 Matt Vicarel Westlake OH 760 24 62 23:08.3 7:28/M 5 Michael Connelly Rocky River OH 801 22 73 23:31.5 7:35/M 6 Andrew Tyson Lakewood OH 754 24 77 23:43.1 7:39/M 7 Michael Farrell Lakewood OH 573 24 81 23:51.2 7:42/M 8 Aaron Babb Cleveland OH 512 22 144 25:56.6 8:22/M 9 Brian Carney Lakewood OH 537 24 146 26:15.6 8:28/M 10 Jonathan Radwan Avon Lake OH 705 24 232 29:16.5 9:26/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Jacquelyn Catanese Saint Paul MN 785 26 27 21:18.9 6:52/M 2 Virginia Utz Rocky River OH 756 27 37 21:49.2 7:02/M 3 Erin Lea Cleveland OH 649 26 64 23:12.3 7:29/M 4 Bridget Kubacki North Ridgeville O 790 25 92 24:07.0 7:47/M 5 Colleen Alber Lakewood OH 503 29 103 24:24.9 7:52/M 6 Maureen Soeder Cleveland OH 737 29 108 24:39.6 7:57/M 7 Julia Zeleznikar Cleveland OH 770 26 111 24:44.8 7:59/M 8 Jennifer Devereaux Grand Forks ND 557 26 119 25:09.4 8:07/M 9 Stacey Less Olmsted Falls OH 651 27 130 25:31.5 8:14/M 10 Lauren Defazio Rocky River OH 554 29 169 27:00.9 8:43/M 11 Katie Czech Avon Lake OH 552 28 177 27:21.0 8:49/M 12 Kristen Wan Wilmington DE 852 26 179 27:26.0 8:51/M 13 Jeanne Charles Chicago IL 868 27 198 28:06.8 9:04/M 14 Jenny Gonakis Euclid OH 594 28 200 28:12.0 9:06/M 15 Kathleen Flanagan Lakewood OH 578 26 207 28:36.3 9:14/M 16 Kate Gonakis Euclid OH 595 28 213 28:47.8 9:17/M 17 Christina Barnosky Cleveland OH 518 27 215 28:53.3 9:19/M 18 Kim Jaeger North Ridgeville O 810 27 222 29:01.7 9:22/M 19 Amy Brandfass MacEdonia OH 533 29 227 29:07.4 9:24/M 20 Anne Gardner Cleveland OH 853 26 238 29:33.1 9:32/M 21 Cheryl Forster Cleveland OH 580 29 245 29:48.4 9:37/M 22 Anne Schlecht Lakewood OH 839 28 273 31:31.5 10:10/M 23 Kelly Hawk Lakewood OH 815 29 284 31:44.5 10:14/M 24 Tara Blackley Cleveland OH 888 27 308 33:25.4 10:47/M 25 Michelle Werts Cleveland OH 764 29 330 36:06.1 11:39/M 26 Meagen Howe Cleveland OH 622 27 343 38:30.4 12:25/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Evan Mangan Cleveland OH 662 28 13 20:40.3 6:40/M 2 Bobby Thompson Lakewood OH 822 26 18 20:52.6 6:44/M 3 Robert Morrissey Cleveland OH 682 27 36 21:47.5 7:02/M 4 Eric Miller Cleveland OH 803 27 48 22:17.4 7:11/M 5 Dominic Litten Cleveland OH 654 28 60 22:57.5 7:24/M 6 Billy Ferkol Cleveland OH 874 29 89 24:04.0 7:46/M 7 Geoff Boecker Bay Village OH 530 28 96 24:12.7 7:48/M 8 Michael Moro Lakewood OH 789 25 115 24:58.9 8:03/M 9 John Nemeth Lakewood OH 684 29 120 25:12.7 8:08/M 10 Nick Soeder Cleveland OH 738 29 148 26:23.4 8:31/M 11 Steven Zeltner Lagrange OH 772 27 164 26:54.5 8:41/M 12 Evan Howe Cleveland OH 894 28 184 27:38.5 8:55/M 13 Adam Alber Lakewood OH 502 29 188 27:54.0 9:00/M 14 Trent Charles Chicago IL 867 25 194 27:59.7 9:02/M 15 Arunabh Arora North Olmsted OH 510 25 203 28:17.4 9:07/M 16 Bill Heath North Ridgeville O 612 29 259 30:54.2 9:58/M 17 Nicole Heath North Ridgeville O 613 29 281 31:38.1 10:12/M 18 Dion Adanich Lakewood OH 821 29 296 32:12.2 10:23/M 19 Mike Fortney Lakewood OH 854 27 334 37:25.9 12:04/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Sarah Rack North Royalton OH 787 30 25 21:12.7 6:50/M 2 Christy Gearo Lakewood OH 588 32 61 22:59.9 7:25/M 3 Katherine Solecki Westlake OH 833 33 70 23:22.4 7:32/M 4 Erin Figer Broadview Heights 576 31 141 25:56.1 8:22/M 5 Melinda Taiclet New Orleans LA 751 30 142 25:56.2 8:22/M 6 Molly Farrell Cleveland OH 574 31 150 26:24.7 8:31/M 7 Heather Bracewell Cleveland OH 532 32 158 26:41.6 8:36/M 8 Rachel Dovalosky Sheffield Lake OH 562 31 176 27:19.7 8:49/M 9 Bridget Hall Cleveland OH 604 30 187 27:53.4 9:00/M 10 Natasha Swetkis Cleveland OH 750 34 214 28:49.9 9:18/M 11 Christina Dunn Lakewood OH 565 30 224 29:05.7 9:23/M 12 Susan Berneike Cleveland OH 529 34 236 29:27.8 9:30/M 13 Kelly Wilson Westlake OH 766 30 239 29:34.0 9:32/M 14 Melissa Chatterton Westlake OH 542 32 240 29:36.6 9:33/M 15 Michelle Maly Olmsted Falls OH 661 34 242 29:38.4 9:34/M 16 Amy Franklin Westlake OH 585 34 251 30:16.1 9:46/M 17 Amy Haddad Rocky River OH 882 33 254 30:41.2 9:54/M 18 Anna Gruntz Cleveland OH 602 31 283 31:43.8 10:14/M 19 Mercedes Hathcock Olmsted Falls OH 608 33 295 32:11.5 10:23/M 20 Gretchen Losey Avon Lake OH 827 33 299 32:21.8 10:26/M 21 Michelle Yu 824 31 310 33:26.7 10:47/M 22 Monique Smith Lakewood OH 831 33 317 33:59.5 10:58/M 23 Katie Sobey Broadview Heights 781 32 325 35:03.7 11:18/M 24 Carissa Nettle Avon OH 685 34 332 36:24.6 11:45/M 25 Danita Grigsby Cleveland OH 600 34 337 38:00.2 12:15/M 26 Melissa Monter North Olmsted OH 679 31 366 51:13.2 16:31/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Tom Ryan Cleveland OH 776 31 12 20:23.4 6:35/M 2 Lyle Darroch Lakewood OH 553 30 15 20:44.4 6:41/M 3 Dan Spirka Cleveland OH 741 31 24 21:02.6 6:47/M 4 Giuseppe Saracino Bay Village OH 819 33 31 21:36.6 6:58/M 5 Michael Defazio Rocky River OH 555 32 35 21:44.1 7:01/M 6 Scott Martin Cleveland OH 665 33 39 21:53.8 7:04/M 7 August Kristancic Independence OH 644 33 43 22:03.2 7:07/M 8 John Dutton Cleveland OH 568 30 47 22:09.8 7:09/M 9 Steven Rini Avon OH 709 31 51 22:24.6 7:14/M 10 Chris Stone North Ridgeville O 745 30 63 23:11.0 7:29/M 11 Mark Ellenberger Lakewood OH 571 30 65 23:13.3 7:29/M 12 Rich Toulouse Elyria OH 753 31 66 23:14.8 7:30/M 13 Dan Oleary Rocky River OH 877 31 69 23:20.4 7:32/M 14 William West Bay Village OH 765 33 84 23:56.8 7:43/M 15 Scott Hakaim Lakewood OH 844 32 90 24:05.6 7:46/M 16 Brian Kostura North Olmsted OH 791 30 93 24:07.5 7:47/M 17 Michael Marsh Cleveland OH 664 32 95 24:12.2 7:48/M 18 Danny Rose Westlake OH 851 34 98 24:15.5 7:49/M 19 Dan Marsh Cleveland OH 663 32 100 24:18.1 7:50/M 20 Michael Sliwinski Cleveland OH 732 33 109 24:41.9 7:58/M 21 Richard Figer Broadview Heights 577 32 116 25:02.9 8:05/M 22 Chad Dierckman Cleveland OH 558 34 128 25:26.3 8:12/M 23 Richard Nicholls Lakewood OH 687 34 129 25:28.9 8:13/M 24 Dennis Sasinka Westlake OH 721 33 168 27:00.0 8:43/M 25 Harold Schwarz Cleveland OH 723 30 247 29:54.3 9:39/M 26 Jayme Chambers Berea OH 541 31 250 30:01.0 9:41/M 27 James Gruntz Cleveland OH 860 33 282 31:42.7 10:14/M 28 Shalen Young Lakewood OH 769 30 297 32:14.6 10:24/M 29 Matthew Hesselton Cleveland OH 619 33 300 32:37.9 10:31/M 30 Bill Eger Cleveland OH 889 30 309 33:26.0 10:47/M 31 Paul Yu 825 30 311 33:27.4 10:47/M 32 Daniel Smith Lakewood OH 830 34 324 34:58.5 11:17/M 33 Ryan Meany Lakewood OH 675 34 342 38:25.4 12:24/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Julie Fatur Euclid OH 575 39 72 23:29.5 7:35/M 2 Laura Anderson Bay Village OH 506 37 86 23:59.5 7:44/M 3 Karen Hentemann Westlake OH 617 37 91 24:06.4 7:46/M 4 Kelli Koch Westlake OH 640 38 133 25:36.6 8:15/M 5 Michelle Manimbo Bay Village OH 865 38 136 25:46.5 8:19/M 6 Elizabeth Simon Columbia Station O 728 35 157 26:37.4 8:35/M 7 Christine Kennedy North Ridgeville O 636 39 170 27:04.1 8:44/M 8 Melissa Barrett Westlake OH 519 39 180 27:28.7 8:52/M 9 Sue Ambro Lakewood OH 504 39 182 27:31.5 8:53/M 10 Lisa Monsour Bay Village OH 678 36 186 27:51.5 8:59/M 11 Brenda Kirk Bay Village OH 2971 36 189 27:56.0 9:01/M 12 Erin Stellato Sheffield Lake OH 743 35 205 28:27.0 9:11/M 13 Suzanne Sadd Westlake OH 718 36 244 29:39.9 9:34/M 14 Ingrid Nolan Cleveland OH 688 37 252 30:19.7 9:47/M 15 Robin Matthews Olmsted Falls OH 780 39 271 31:28.0 10:09/M 16 Mindy Antonio Cleveland OH 509 37 277 31:35.2 10:11/M 17 Anne Lashutka Rocky River OH 793 35 312 33:29.4 10:48/M 18 Lisa Mikol Cleveland OH 887 36 319 34:37.6 11:10/M 19 Donna Maderia Amherst OH 658 35 321 34:38.8 11:10/M 20 Kathryn Bakalarz Rocky River OH 517 37 328 35:34.3 11:28/M 21 Doreen Swetkis Cleveland OH 749 39 350 41:44.3 13:28/M 22 Judy Koeth Brunswick OH 783 36 354 43:28.0 14:01/M 23 Alecia Schneider Brunswick OH 784 37 355 43:33.1 14:03/M 24 Sarah Stoner Cleveland OH 747 38 358 44:27.6 14:20/M 25 Linda Oneil Cleveland OH 1837 36 364 49:57.0 16:07/M 26 Michele Brearley Avon OH 534 38 374 55:47.0 18:00/M 27 Mary Cornelly Cleveland OH 548 39 375 55:47.0 18:00/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Jeff Palmer Medina OH 876 37 59 22:56.3 7:24/M 2 Kris Snyder Cleveland OH 736 37 78 23:48.8 7:41/M 3 Thomas Nowakowski Solon OH 691 38 79 23:49.5 7:41/M 4 Brian Losey Avon Lake OH 826 37 101 24:22.1 7:52/M 5 Tim Foust Cleveland OH 809 37 118 25:07.3 8:06/M 6 John Hammond Rocky River OH 605 39 151 26:25.6 8:31/M 7 Eric Nettle Avon OH 686 38 155 26:33.5 8:34/M 8 Peter McGreal Avon OH 672 39 159 26:45.1 8:38/M 9 Aj Hyland 864 37 195 28:02.2 9:03/M 10 John Pepe MacEdonia OH 816 39 233 29:17.2 9:27/M 11 Phil Hathcock Olmsted Falls OH 609 36 249 30:00.3 9:41/M 12 Scott Anderson Bay Village OH 507 35 276 31:34.4 10:11/M 13 Findley Boyd Lakewood OH 531 38 320 34:38.1 11:10/M 14 Jeff Lamm Akron OH 856 38 336 37:52.9 12:13/M 15 John Goodman Rocky River OH 2928 35 340 38:16.3 12:21/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Kim Russell Lakewood OH 813 41 29 21:25.9 6:55/M 2 Julie Pincura Avon Lake OH 858 40 32 21:37.2 6:58/M 3 Amy Witzigreuter Rocky River OH 840 41 52 22:26.2 7:14/M 4 Beth Eaton Bay Village OH 569 43 57 22:40.1 7:19/M 5 Jeannine Gilliland Lakewood OH 590 40 82 23:54.7 7:43/M 6 Tiffany Heindel Mentor OH 615 40 85 23:58.6 7:44/M 7 Rose Royle Westlake OH 713 44 99 24:16.8 7:50/M 8 Mary Kay O'Donnell Euclid OH 692 42 106 24:29.0 7:54/M 9 Peg Liberatore Lakewood OH 653 44 113 24:49.6 8:00/M 10 Anne Connelly Rocky River OH 544 42 127 25:23.7 8:11/M 11 Karin Haas Lorain OH 857 42 135 25:44.7 8:18/M 12 Sharon Bradley Cleveland OH 818 42 137 25:47.2 8:19/M 13 Jennifer Atkinson Bay Village OH 511 42 165 26:55.7 8:41/M 14 Susan Malburg Cleveland OH 660 40 243 29:39.1 9:34/M 15 Mary Ann Dlouhy Brunswick OH 560 44 261 30:59.6 10:00/M 16 Gloria Dugan Rocky River OH 869 44 289 31:52.9 10:17/M 17 Michele Hughes Westlake OH 794 44 292 32:06.2 10:21/M 18 Sheila Lowe Rocky River OH 656 43 302 32:46.5 10:34/M 19 Frankie Smith Cleveland OH 733 41 304 32:56.5 10:37/M 20 Patty Gajewski Lakewood OH 586 42 306 33:14.6 10:43/M 21 Maryanne Hiti Euclid OH 620 42 307 33:23.2 10:46/M 22 Roxane Jackson Strongsville OH 630 44 318 34:12.7 11:02/M 23 Amy Popp Cleveland OH 704 44 338 38:14.7 12:20/M 24 Jennifer Ruediger Brunswick OH 714 41 356 44:22.4 14:19/M 25 Sharon Caroscio North Royalton OH 538 40 367 51:33.5 16:38/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Joe Hoffman North Royalton OH 837 43 5 18:11.8 5:52/M 2 Matthew Yetter Lakewood OH 768 44 8 20:08.4 6:30/M 3 Chuck Kiser Rocky River OH 639 44 16 20:49.3 6:43/M 4 Eric Glover Lagrange OH 779 41 26 21:16.5 6:52/M 5 Rick Becker Amherst OH 828 44 28 21:20.9 6:53/M 6 Anthony Berdis Cleveland OH 528 42 42 22:01.2 7:06/M 7 Jeffery Pructinik North Royalton OH 788 42 50 22:22.3 7:13/M 8 Dave Eaton Bay Village OH 570 43 54 22:33.4 7:16/M 9 Jeff Stoner Cleveland OH 746 43 58 22:53.3 7:23/M 10 Kevin Roberts Lakewood OH 711 41 68 23:19.7 7:31/M 11 Andrew Perry Avon Lake OH 697 40 71 23:26.7 7:34/M 12 Keith Kearny Cleveland OH 884 41 83 23:55.5 7:43/M 13 James Hughes North Olmsted OH 624 42 87 24:01.4 7:45/M 14 Steve Plaskon Cleveland OH 703 43 110 24:44.1 7:59/M 15 Tim Tallaksen Avon Lake OH 752 40 114 24:50.7 8:01/M 16 Jeff Brubaker Broadview Heights 799 40 121 25:16.7 8:09/M 17 William Gregg Lakewood OH 598 40 124 25:20.1 8:10/M 18 Steven Houser Cleveland OH 621 41 126 25:22.6 8:11/M 19 Tim Zwick Cleveland OH 774 43 161 26:48.4 8:39/M 20 Sean Oreilly Westlake OH 886 42 166 26:56.3 8:41/M 21 Kevin Cukrowicz Rocky River OH 551 42 174 27:18.7 8:48/M 22 Bill Filion Cleveland OH 836 44 178 27:26.0 8:51/M 23 Dan Witzigreuter Lakewood OH 841 41 199 28:10.1 9:05/M 24 Kevin Ward Westlake OH 763 43 223 29:03.7 9:22/M 25 Jeffrey Jandi Cleveland OH 631 40 248 29:59.3 9:40/M 26 Jim Peto Lakewood OH 698 42 264 31:14.7 10:05/M 27 Joe Carscio North Royalton OH 539 41 265 31:15.3 10:05/M 28 Matt Hils Avon Lake OH 2934 40 268 31:21.4 10:07/M 29 Ted Heindel Mentor OH 614 44 313 33:43.2 10:53/M 30 Peter Russell Strongsville OH 820 43 314 33:46.7 10:54/M 31 Michael Smith Brecksville OH 734 41 360 49:49.9 16:04/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Athena Scrofano Amherst OH 724 48 41 21:59.0 7:05/M 2 Patti Sparks Rocky River OH 740 49 97 24:13.2 7:49/M 3 Judy Istok Lakewood OH 627 49 123 25:18.6 8:10/M 4 Karolyn Schafer Avon OH 797 47 162 26:52.3 8:40/M 5 Laura Hauser Cleveland OH 859 45 175 27:19.2 8:49/M 6 Lisa Henry Lakewood OH 616 48 190 27:56.4 9:01/M 7 Stephanie Dunne Rocky River OH 566 49 219 28:58.0 9:21/M 8 Debbie Halczuk Westlake OH 848 47 226 29:06.9 9:23/M 9 Janet Caraballo Lorain OH 536 48 228 29:08.2 9:24/M 10 Mary Zuby Westlake OH 773 45 237 29:31.8 9:31/M 11 Peggy Bailey Avon Lake OH 516 48 241 29:37.6 9:33/M 12 Rebecca Moore Aurora OH 871 45 246 29:53.0 9:38/M 13 Michelle McGeady Columbia Station O 670 45 253 30:20.9 9:47/M 14 Maureen Adler Cleveland OH 891 48 256 30:43.9 9:55/M 15 Carol Winter Westlake OH 806 48 290 31:53.5 10:17/M 16 Carol Maxwell North Olmsted OH 666 45 315 33:47.5 10:54/M 17 Rosemary Greve Cleveland OH 599 48 331 36:14.5 11:41/M 18 Holly Witchey Cleveland OH 767 48 346 40:20.6 13:01/M 19 Eileen Gramlich Buffalo NY 597 49 347 40:21.0 13:01/M 20 Kathy Messer Lorain OH 677 49 372 54:10.6 17:28/M 21 Megan Raleigh Cleveland OH 2981 46 376 55:47.3 18:00/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 John Corso Sandusky OH 829 46 9 20:11.3 6:31/M 2 Jim Ropas Avon OH 712 47 14 20:40.6 6:40/M 3 Patrick Patton Cleveland OH 696 46 34 21:42.2 7:00/M 4 Ron Bucy Cleveland OH 782 46 40 21:56.9 7:05/M 5 Chris Dlouhy Brunswick OH 559 49 105 24:27.9 7:53/M 6 John Craig Akron OH 862 47 140 25:53.8 8:21/M 7 Samuel Kinlaid Lakewood OH 638 49 143 25:56.5 8:22/M 8 John Moss Cleveland OH 866 48 145 25:57.6 8:22/M 9 Kevin Coughlin Avon Lake OH 550 45 172 27:06.0 8:45/M 10 Daniel Gorican Columbia Station O 596 45 197 28:04.0 9:03/M 11 Ron McClellan Avon Lake OH 669 47 206 28:32.8 9:12/M 12 Jack Bedell Westlake OH 522 47 209 28:43.2 9:16/M 13 Tom Sammon North Olmsted OH 720 45 211 28:44.3 9:16/M 14 Denzil Antonio Cleveland OH 861 45 278 31:35.6 10:11/M 15 Celso Castillo Westlake OH 540 47 301 32:42.2 10:33/M 16 Jamie Bailey Avon Lake OH 515 47 303 32:56.0 10:37/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Kathleen Dugan Rocky River OH 564 53 75 23:36.8 7:37/M 2 Jean Kosmac Lakewood OH 643 54 117 25:05.6 8:05/M 3 Theresa Francis Westlake OH 584 51 139 25:50.5 8:20/M 4 Sharon Dorian Cleveland OH 561 52 185 27:49.8 8:58/M 5 Gweynn Hampel Lakewood OH 606 52 201 28:12.4 9:06/M 6 Mary Barry Avon OH 520 51 204 28:23.0 9:09/M 7 Dede MacNamee Gold Lakewood OH 657 54 208 28:42.5 9:15/M 8 Martha Jaskowiak Grafton OH 632 50 216 28:54.8 9:19/M 9 Gale Connor Independence OH 546 50 217 28:56.2 9:20/M 10 Pam Eifel Bay Village OH 834 52 291 32:01.8 10:20/M 11 Susan Mayer Strongsville OH 667 50 322 34:44.9 11:12/M 12 Angela Raffa Cleveland OH 706 53 344 39:55.5 12:53/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Trevor Kershevich Cleveland OH 637 50 6 18:59.1 6:07/M 2 John Hurley Berea OH 792 53 11 20:13.8 6:31/M 3 Dan Connelly Rocky River OH 800 50 19 20:54.1 6:45/M 4 Joseph Bija Lakewood OH 832 50 44 22:04.4 7:07/M 5 Will Ross Bay Village OH 811 53 53 22:28.8 7:15/M 6 Joseph Gibbons Lakewood OH 589 54 80 23:50.6 7:41/M 7 Scott Smith Fremont OH 735 51 112 24:45.7 7:59/M 8 James Bell Lakewood OH 524 50 191 27:56.8 9:01/M 9 Chet Omilanowski Cleveland OH 694 50 192 27:57.3 9:01/M 10 Robert ' Bud ' Schutte Bay Village OH 722 54 220 28:58.7 9:21/M 11 Jerry Skoch Rocky River OH 730 50 262 31:00.3 10:00/M 12 Michael McGready Columbia Station O 671 54 266 31:19.4 10:06/M 13 Al Pettit Cleveland OH 700 54 280 31:36.5 10:12/M 14 Kevin Ball Westlake OH 804 50 288 31:49.8 10:16/M 15 Hugh Oneil Cleveland OH 1838 52 365 50:39.8 16:20/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Cassandra McGuire Avon OH 807 59 122 25:18.5 8:10/M 2 Melissa Pillari Bay Village OH 701 59 154 26:32.6 8:34/M 3 Diane Oakes Lakewood OH 693 55 171 27:04.9 8:44/M 4 Jan Novak Bay Village OH 690 58 234 29:17.8 9:27/M 5 Patty Spang Bay Village OH 739 55 345 40:16.2 12:59/M 6 Jan Hesselton Cleveland OH 618 56 362 49:52.8 16:05/M 7 Sheila Layton Cleveland OH 648 55 363 49:56.3 16:06/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Dennis Bahnsen Port Clinton OH 513 56 56 22:37.8 7:18/M 2 James Skala North Olmsted OH 729 57 74 23:35.2 7:36/M 3 Tom Marsh Chagrin Falls OH 881 55 107 24:30.9 7:54/M 4 Jim Burke Eastlake OH 849 59 134 25:40.6 8:17/M 5 Robert Starek Lakewood OH 742 58 156 26:34.9 8:34/M 6 Art Gold Lakewood OH 593 55 210 28:43.7 9:16/M 7 Victor Ryckman Cleveland OH 890 57 258 30:53.2 9:58/M 8 Jim Schlecht Cleveland OH 838 57 272 31:31.0 10:10/M 9 Duane Drotar Cleveland OH 823 57 274 31:32.2 10:10/M 10 Bob Sliwinski Independence OH 731 59 275 31:32.8 10:10/M 11 Bob Haas Avon Lake OH 603 59 293 32:07.7 10:22/M 12 Jeff Nichols Bay Village OH 1841 58 323 34:46.3 11:13/M 13 Richard Morsher Lorain OH 683 57 348 40:31.1 13:04/M 14 Michael Flanagan Rocky River OH 579 57 357 44:24.5 14:19/M 15 Ralph Layton Cleveland OH 647 55 361 49:51.4 16:05/M 16 John Delzani Rocky River OH 556 58 370 52:52.1 17:03/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Mary Beth Brooks Cleveland OH 883 62 255 30:43.2 9:55/M 2 Lynn Ruediger Richfield OH 716 60 371 52:52.9 17:03/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Don Rivera Sheffield Lake OH 710 63 30 21:29.6 6:56/M 2 Tom Pillari Bay Village OH 702 61 94 24:11.0 7:48/M 3 Michael Albanese Avon Lake OH 501 60 102 24:24.1 7:52/M 4 Chris Garr Cleveland OH 587 60 257 30:52.3 9:57/M 5 David Gilronan Rocky River OH 591 61 260 30:57.1 9:59/M 6 Jerry Ruediger Richfield OH 715 62 285 31:46.7 10:15/M 7 Andy Dow Eastlake OH 563 62 368 51:34.3 16:38/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Carol McCabe Rocky River OH 668 68 349 40:35.5 13:05/M 2 Julianna Bell Rocky River OH 525 77 369 52:05.7 16:48/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Roger Wilcox Willoughby OH 798 66 46 22:05.7 7:07/M 2 John McNamara Cleveland OH 673 65 152 26:29.2 8:33/M 3 Matt Norris Olmsted Falls OH 689 81 298 32:20.1 10:26/M 4 Tom Fagan Cleveland OH 572 70 329 35:38.4 11:30/M 5 Art Walters Rocky River OH 761 79 351 42:49.1 13:49/M 6 Richard Karberg Beachwood OH 634 67 359 44:35.2 14:23/M