Men: 0- 1 2-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-69 70-98 99-99
Women: 0- 1 2-10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-69 70-98 99-99
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Kelly Staruch Westlake OH 254 24 24 20:13.7 6:31/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Isabella Petrucci Cleveland OH 199 7 346 31:44.2 10:14/M 2 Amy Urban Hinckley OH 357 8 416 38:09.4 12:18/M 3 Lenna Kudla North Royalton OH 137 7 449 48:36.0 15:41/M 4 Tiffanie Radwanski Cleveland OH 212 5 457 50:45.1 16:22/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Sydney Wagner West Salem OH 282 14 159 25:56.2 8:22/M 2 Shannon Novak Strongsville OH 449 13 233 27:54.1 9:00/M 3 Sierra Johns Brook Park OH 110 14 393 34:26.1 11:06/M 4 Maureen Moran Strongsville OH 454 13 395 34:30.2 11:08/M 5 Marisa Murphy Columbia Station O 172 15 430 42:28.8 13:42/M 6 Stephanie Radwanski Cleveland OH 211 12 448 48:35.9 15:40/M 7 Rachel Grabisha North Royalton OH 444 12 454 49:36.0 16:00/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Erica Kruse Strongsville OH 314 18 87 23:27.9 7:34/M 2 Sam Gudat 311 16 167 26:18.7 8:29/M 3 Alex Gudat Cleveland OH 310 16 264 28:37.8 9:14/M 4 Michaela Murphy Columbia Station O 173 17 278 29:08.3 9:24/M 5 Hannah Thompson Cleveland OH 270 16 292 29:35.6 9:33/M 6 Amanda Kleinheinz Wellington OH 126 16 353 31:50.1 10:16/M 7 Cynthia Marcinek Strongsville OH 470 17 386 33:40.3 10:52/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Pamela Ternes Cleveland OH 266 22 83 23:18.4 7:31/M 2 Louise Strohmenger Berea OH 464 24 178 26:32.2 8:34/M 3 Kayleigh Sopko Independence OH 249 23 190 26:56.1 8:41/M 4 Lauren Blech Strongsville OH 21 22 206 27:11.4 8:46/M 5 Becky Davis Lakewood OH 51 25 239 27:57.2 9:01/M 6 Karie Toporowski Berea OH 418 25 260 28:29.8 9:11/M 7 Lucie McGinnis Cleveland OH 157 25 273 28:56.7 9:20/M 8 Stephanie Brent Grafton OH 29 24 289 29:32.1 9:32/M 9 Claire Conrad Strongsville OH 41 24 300 29:44.6 9:35/M 10 Amanda Moore Avon Lake OH 167 23 305 29:55.9 9:39/M 11 Jacalyn Iacoboni Broadview Heights 104 24 307 30:02.5 9:41/M 12 Abby Dufner North Olmsted OH 56 25 326 30:43.5 9:55/M 13 Marissa Naymik Akron OH 179 24 348 31:44.8 10:14/M 14 Megan Ahern Berea OH 3 24 392 34:03.7 10:59/M 15 Laura Harkey Euclid OH 91 23 397 34:46.1 11:13/M 16 Amanda Vlainic Cleveland OH 330 23 405 36:08.1 11:39/M 17 Theresa Kaschak Cleveland OH 116 22 406 36:10.5 11:40/M 18 Melissa Lucak Hudson OH 143 22 407 36:11.3 11:40/M 19 Samantha Scholz North Royalton OH 232 21 451 48:47.5 15:44/M 20 Jessica Wiener Strongsville OH 388 22 456 50:28.8 16:17/M 21 Erin Mayock Cleveland OH 153 25 461 52:37.0 16:58/M 22 Lauren Rudman Cleveland OH 227 25 462 52:37.8 16:58/M 23 Hannah Gonia Medina OH 84 25 470 54:49.1 17:41/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Kathryn Freeland Medina OH 74 28 47 21:48.8 7:02/M 2 Valerie Purdy Berea OH 208 29 102 23:54.4 7:43/M 3 Heather Rybasack-Smith Cleveland OH 229 29 104 23:57.1 7:44/M 4 Colleen Alber Lakewood OH 462 29 108 24:06.0 7:46/M 5 Jaclyn Wille Berea OH 292 26 137 25:31.2 8:14/M 6 Jessica Maas Cleveland OH 147 29 144 25:46.2 8:19/M 7 Melissa Ayres Brighton MI 363 28 152 25:51.7 8:20/M 8 Laurel Maurer Northfield OH 351 29 175 26:30.8 8:33/M 9 Tori Whitehair Cleveland OH 290 28 214 27:28.2 8:52/M 10 Samantha Erickson Lakewood OH 70 29 218 27:37.5 8:55/M 11 Mary Elliott Broadview Heights 65 26 232 27:53.0 9:00/M 12 Melissa Forinash Cleveland OH 401 26 235 27:55.1 9:00/M 13 Samantha Fitzenrider Berea OH 71 29 237 27:56.2 9:01/M 14 Kristen Wunderle Cleveland OH 299 28 244 28:06.6 9:04/M 15 Natalie Watson Independence OH 378 26 254 28:20.9 9:08/M 16 Lisa Reading Cleveland OH 214 29 262 28:31.7 9:12/M 17 Colette Einloth Brunswick OH 62 30 263 28:32.6 9:12/M 18 Kristin Sheridan Cleveland OH 241 27 275 28:57.9 9:20/M 19 Kristi Wise North Royalton OH 307 27 280 29:12.2 9:25/M 20 Kim Janki Cleveland OH 437 27 283 29:16.2 9:26/M 21 Julie Bender Strongsville OH 15 26 298 29:43.1 9:35/M 22 Angeline Kapferer Cleveland OH 115 30 315 30:11.8 9:44/M 23 Bonnie Long Lakewood OH 452 28 324 30:34.9 9:52/M 24 Carissa Lucas North Ridgeville O 145 27 345 31:42.3 10:14/M 25 Julie Jadlowsky Cleveland OH 107 28 358 32:01.3 10:20/M 26 Morgan Reuter Cleveland OH 216 27 361 32:42.3 10:33/M 27 Carissa Tripi Cleveland OH 482 30 364 32:46.7 10:34/M 28 Amanda Miller Lakewood OH 159 27 373 33:06.9 10:41/M 29 Casey Schroeder Lakewood OH 233 29 374 33:07.7 10:41/M 30 Katie Norris Westlake OH 433 30 384 33:38.9 10:51/M 31 Sarah Daubenspeck Cleveland OH 340 30 400 35:29.5 11:27/M 32 Laura Daubenspeck Cleveland OH 338 26 401 35:30.2 11:27/M 33 Amber Sitzler Cleveland OH 244 28 418 38:19.3 12:22/M 34 Rita Kolesar Cleveland OH 133 27 419 38:46.2 12:30/M 35 Stephanie Cameron Cleveland OH 35 29 423 40:19.2 13:00/M 36 Amanda Junod North Royalton OH 114 26 425 40:37.6 13:06/M 37 Tania McGinnis Cleveland OH 376 29 426 40:38.7 13:06/M 38 Michelle Johnson Northfield OH 112 28 434 42:58.7 13:52/M 39 Mandie Verba Cleveland OH 281 29 435 42:59.0 13:52/M 40 Kari White Lakewood OH 287 27 436 44:14.3 14:16/M 41 Lissa Kline Clarion PA 131 27 437 44:22.5 14:19/M 42 Devon Durkee Cleveland OH 58 30 438 44:26.6 14:20/M 43 Kristen Blech Strongsville OH 20 29 439 44:59.3 14:31/M 44 Vicki Rothacker Strongsville OH 226 29 445 47:29.5 15:19/M 45 Mari Kudla North Royalton OH 138 29 450 48:44.3 15:43/M 46 Johannah Cabardo Strongsville OH 30 28 455 50:26.5 16:16/M 47 Danielle Blech Medina OH 19 27 471 54:49.8 17:41/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Kelly McCrone Cleveland OH 156 33 32 20:37.6 6:39/M 2 Sarah Rack North Royalton OH 348 31 61 22:13.7 7:10/M 3 Mandie McCarthy 414 31 75 22:43.6 7:20/M 4 Renee Mapus Bay Village OH 367 31 101 23:53.1 7:42/M 5 Amber Coyne North Ridgeville O 45 31 112 24:17.0 7:50/M 6 Teresa Crane Brecksville OH 48 31 116 24:43.1 7:58/M 7 Denise Stanphill Medina OH 332 35 125 25:09.7 8:07/M 8 Jennifer Stoneking Cleveland OH 257 35 147 25:48.0 8:19/M 9 Debbie Wodzisz North Olmsted OH 295 35 161 25:57.9 8:22/M 10 Androniki Salveter Olmsted Falls OH 231 34 168 26:20.0 8:30/M 11 Nicole Osullivan 197 33 188 26:49.7 8:39/M 12 Colleen Abate Northfield OH 1 35 199 27:03.1 8:44/M 13 Catherine Bowman Olmsted Falls OH 27 33 224 27:46.1 8:57/M 14 Noreen Griffin Rocky River OH 90 31 225 27:46.6 8:57/M 15 Kim Grabowski Olmsted Falls OH 86 31 230 27:51.7 8:59/M 16 Jennifer Avondet Strongsville OH 9 33 243 28:05.7 9:04/M 17 Ann Kriaris Brunswick OH 484 35 253 28:20.1 9:08/M 18 Kelly Nolan Brunswick OH 188 32 255 28:22.0 9:09/M 19 Kristi Nowakowski Cleveland OH 309 32 265 28:38.3 9:14/M 20 Jen Patton Cortland OH 304 32 269 28:50.9 9:18/M 21 Christine Diaz Avon OH 52 33 271 28:55.5 9:20/M 22 Leslie Morsek San Diego CA 171 33 277 29:07.4 9:24/M 23 Brooke Lanken Cleveland OH 140 34 285 29:23.0 9:29/M 24 Melissa Seman Cleveland OH 237 34 308 30:03.7 9:42/M 25 Abbe Mahaffey Akron OH 148 33 309 30:05.4 9:42/M 26 Lori Giguere Strongsville OH 335 33 328 30:49.4 9:56/M 27 Mindy Toth Cleveland OH 276 33 332 30:58.2 9:59/M 28 Jennifer Fleischer Cleveland OH 72 31 377 33:21.7 10:45/M 29 Melissa Simon Cleveland OH 243 34 379 33:28.2 10:48/M 30 Pamela Dusharme Olmsted Falls OH 59 34 389 33:57.2 10:57/M 31 Susanne Kohut Elyria OH 397 31 402 35:36.3 11:29/M 32 Jenni Westphal North Ridgeville O 286 33 412 37:29.0 12:05/M 33 Ahna Posner Chagrin Falls OH 204 32 466 54:21.5 17:32/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Cathy Frye Avon OH 415 39 40 21:00.3 6:46/M 2 Heather Bartel Akron OH 431 37 53 21:56.1 7:05/M 3 Lynne White Olmsted Falls OH 288 40 100 23:50.3 7:41/M 4 Janeen Heineking Kent OH 96 39 148 25:48.6 8:19/M 5 Renee Kirlough Valley City OH 439 36 166 26:16.4 8:28/M 6 Vicki Kirk Cleveland OH 122 40 169 26:20.7 8:30/M 7 Elaine Hessler Avon OH 97 40 172 26:27.3 8:32/M 8 Tricia Mayberry Strongsville OH 152 36 177 26:31.8 8:33/M 9 Tricia Strohmenger Olmsted Falls OH 258 38 180 26:33.0 8:34/M 10 Laura Calaiacovo Strongsville OH 32 39 184 26:41.0 8:36/M 11 Dawn Imler Cleveland OH 106 38 187 26:48.2 8:39/M 12 Lisa Ritter Hinckley OH 220 38 192 26:57.8 8:42/M 13 Carrie Elswick-Salm Strongsville OH 487 40 204 27:06.4 8:45/M 14 Adrienne Skrant North Royalton OH 245 39 205 27:09.4 8:45/M 15 Kellie Emrich Brecksville OH 457 36 211 27:25.1 8:51/M 16 Trish Fritz Brunswick OH 400 38 220 27:38.8 8:55/M 17 Ginger Ensman Shelby OH 69 40 227 27:49.5 8:58/M 18 Rebecca Sobieski North Ridgeville O 474 40 296 29:42.1 9:35/M 19 Susan Semrad Cleveland OH 238 38 322 30:24.8 9:48/M 20 Lisa Petrucci Cleveland OH 200 38 347 31:44.2 10:14/M 21 Carrie Graham Lorain OH 87 37 366 32:58.1 10:38/M 22 Kate Rosfelder Rocky River OH 406 40 382 33:31.3 10:49/M 23 Julie Kho Olmsted Falls OH 327 40 399 34:57.2 11:16/M 24 Dawn Nichols Cleveland OH 185 36 413 37:29.1 12:05/M 25 Christine Emig Cleveland OH 67 40 424 40:24.9 13:02/M 26 Jeanne Radwanski Cleveland OH 210 39 458 50:46.8 16:23/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Beth Darmstadter Berea OH 436 43 26 20:17.4 6:33/M 2 Michele Murphy Columbia Station O 174 44 49 21:51.1 7:03/M 3 Rose Ascherl Strongsville OH 7 44 141 25:40.9 8:17/M 4 Tiffany Gibson Columbia Station O 81 41 142 25:42.8 8:17/M 5 Grace Seidel Brook Park OH 236 45 155 25:53.2 8:21/M 6 Robin Kane Avon OH 365 42 163 26:06.8 8:25/M 7 Lisa Freemal Stow OH 438 41 176 26:31.4 8:33/M 8 Denise Douglas Westlake OH 372 45 179 26:32.5 8:34/M 9 Tina Wagner West Salem OH 283 42 209 27:19.3 8:49/M 10 Kelli Zacharias Cleveland OH 394 42 217 27:36.8 8:54/M 11 Uschy Keiper Chagrin Falls OH 384 45 304 29:55.3 9:39/M 12 Christine Urban Hinckley OH 358 43 318 30:16.7 9:46/M 13 Cheryl D'Amico Medina OH 49 43 335 31:00.5 10:00/M 14 Janeen Kastner Strongsville OH 117 42 336 31:03.9 10:01/M 15 Karen Thomas Strongsville OH 268 41 337 31:04.3 10:01/M 16 Nancy Maurer Strongsville OH 392 42 355 31:51.7 10:16/M 17 Kimberly Miller Brunswick OH 160 45 362 32:45.4 10:34/M 18 Ali Frisch Avon Lake OH 451 44 367 32:58.5 10:38/M 19 Laurie Gayner Wadsworth OH 77 43 368 32:59.4 10:38/M 20 Mary Campagna Strongsville OH 36 45 369 33:01.0 10:39/M 21 Cynthia Menefee North Ridgeville O 323 44 375 33:15.9 10:44/M 22 Lora Szloh Cleveland OH 259 41 410 37:08.7 11:59/M 23 Christine Cowen Lakewood OH 43 42 427 40:39.8 13:07/M 24 Gabrielle Bockmiller Berea OH 377 44 465 53:55.5 17:24/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Mary Frantz Independence OH 73 49 85 23:22.8 7:32/M 2 Athena Scrofano Amherst OH 234 49 88 23:30.1 7:35/M 3 Susan Mone Hinckley OH 165 47 157 25:54.2 8:21/M 4 Kim Sotak Northfield OH 251 47 251 28:17.6 9:07/M 5 Jeanne Petko Cleveland OH 417 48 290 29:33.5 9:32/M 6 Deana Edwards Strongsville OH 427 50 294 29:37.7 9:33/M 7 Susan Reardan Strongsville OH 215 46 312 30:09.8 9:44/M 8 Mary Kuzmanovich Columbia Station O 139 48 313 30:10.4 9:44/M 9 Judy Wyar Berea OH 300 50 349 31:44.9 10:14/M 10 Kate Frisch Lakewood OH 445 46 370 33:03.8 10:40/M 11 Janet Oconnor Brunswick OH 191 49 380 33:30.0 10:48/M 12 Cynthia Cekanski Strongsville OH 313 49 381 33:30.7 10:48/M 13 Mary Bishop Brunswick OH 18 48 383 33:33.8 10:49/M 14 Karen Thompson Cleveland OH 272 46 403 35:59.4 11:36/M 15 Joni Honard Strongsville OH 101 46 433 42:41.1 13:46/M 16 Mary Naymik West Salem OH 180 49 442 45:39.6 14:44/M 17 Anita Greller Cleveland OH 88 48 453 49:04.0 15:50/M 18 Alison Tushar Cleveland OH 375 49 464 53:51.8 17:22/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Melanie Villwock Medina OH 421 51 245 28:08.9 9:05/M 2 Cindy Smith Cleveland OH 472 52 249 28:10.9 9:05/M 3 Teresa Vaughn Sheffield Lake OH 279 52 281 29:13.6 9:25/M 4 Kathryn Weise Cleveland OH 407 55 299 29:43.7 9:35/M 5 Julie Sheehy Mentor OH 364 51 325 30:38.8 9:53/M 6 Lalene Kay Berea OH 119 53 388 33:49.0 10:55/M 7 Mary Ternes Cleveland OH 265 51 409 36:37.6 11:49/M 8 Jay Naymik West Salem OH 178 51 443 46:20.0 14:57/M 9 Judy Kleinheinz Wellington OH 128 51 472 54:58.0 17:44/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Carla Woodring Brunswick OH 296 59 428 41:27.2 13:22/M 2 Denise Calvitti Cleveland OH 34 59 444 46:20.9 14:57/M 3 Cheryl Morsek Medina OH 170 59 459 51:04.2 16:28/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Jeanne Sikorski North Ridgeville O 242 64 284 29:17.9 9:27/M 2 Carol Porter Chagrin Falls OH 202 69 468 54:23.7 17:33/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Marilyn Olsen North Olmsted OH 194 74 351 31:49.6 10:16/M 2 Nataline Revelt Olmsted Falls OH 217 70 387 33:47.9 10:54/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Timothy Budic Berea OH 361 29 1 15:41.8 5:04/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Jack Naymik West Salem OH 177 422 40:14.3 12:59/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Adam Wade Berea OH 480 10 29 20:25.1 6:35/M 2 Joseph Calaiacovo Strongsville OH 31 9 195 27:00.1 8:43/M 3 Robert Klanac Strongsville OH 123 8 197 27:01.2 8:43/M 4 Caleb Stalder Strongsville OH 491 9 338 31:09.2 10:03/M 5 Christopher Dombrosky Cleveland OH 317 10 339 31:11.2 10:04/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Kevin Oconnor Brunswick OH 193 14 33 20:38.6 6:39/M 2 Patrick Scanlon Cleveland OH 389 14 44 21:33.6 6:57/M 3 Zachary Thomas Strongsville OH 269 13 58 22:08.7 7:08/M 4 Zach Madison North Olmsted OH 493 11 115 24:25.2 7:53/M 5 Dennis Sobieski North Ridgeville O 475 12 130 25:17.9 8:09/M 6 Avery Pacella Lakewood OH 460 12 212 27:25.9 8:51/M 7 Corey Pruchnik North Royalton OH 349 13 219 27:38.2 8:55/M 8 John Madison 492 15 301 29:48.8 9:37/M 9 Andy Urban Hinckley OH 359 11 303 29:52.0 9:38/M 10 Sam Klanac Strongsville OH 124 13 357 31:59.2 10:19/M 11 Scott Naymik West Salem OH 182 13 363 32:46.0 10:34/M 12 Justin Romito Cleveland OH 485 13 398 34:47.9 11:13/M 13 Mikey Faust Strongsville OH 489 13 421 39:16.4 12:40/M 14 Jacob Faust Strongsville OH 490 11 432 42:40.9 13:46/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Matt Maloof Cleveland OH 312 17 36 20:48.9 6:43/M 2 Brian Jr Scanlon Cleveland OH 391 19 89 23:31.1 7:35/M 3 Adam Vlainic Cleveland OH 328 19 106 24:00.6 7:45/M 4 Kyle Patko Cleveland OH 416 17 160 25:57.0 8:22/M 5 Steve Sobocinski Cleveland OH 303 18 207 27:12.1 8:46/M 6 Chris Kleinheinz Wellington OH 127 17 270 28:53.0 9:19/M 7 Kyle Sheridan North Royalton OH 465 20 274 28:57.1 9:20/M 8 Michael Bishop Brunswick OH 442 18 276 28:59.3 9:21/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Pat Fields Berea OH 408 24 5 18:38.0 6:01/M 2 Brandon Anuszkiewicz Cleveland OH 5 23 6 18:38.8 6:01/M 3 Chris Avery Berea OH 455 25 7 18:44.7 6:03/M 4 Ryan McCartney Cleveland OH 154 24 8 18:47.7 6:04/M 5 Stephen Stephano Strongsville OH 425 22 9 18:51.1 6:05/M 6 Matthew Elick Cuyahoga Falls OH 64 22 11 19:01.8 6:08/M 7 Nathaniel Veselenak Cleveland OH 329 21 15 19:14.0 6:12/M 8 Chris Heinrich Lakewood OH 352 22 19 19:52.7 6:25/M 9 Alexander Holt Cleveland OH 100 25 34 20:39.5 6:40/M 10 Michael Pope Cuyahoga Falls OH 322 21 46 21:45.9 7:01/M 11 Mike Riendeau Berea OH 331 21 52 21:55.7 7:04/M 12 Jon Luu Strongsville OH 146 22 65 22:17.4 7:11/M 13 Jeff Koha Cleveland OH 443 25 68 22:24.8 7:14/M 14 Jack Balzer Lorain OH 325 25 98 23:46.2 7:40/M 15 Matt Kuffel Cleveland OH 413 25 114 24:18.9 7:50/M 16 Ronnie Iacoboni Broadview Heights 105 24 164 26:11.2 8:27/M 17 Kevin Williams Aurora OH 293 21 165 26:13.9 8:27/M 18 Kyle Seibenick Berea OH 235 25 171 26:26.4 8:32/M 19 Gregory Crane Strongsville OH 46 23 196 27:00.6 8:43/M 20 Dan Jedlicka Strongsville OH 108 22 240 27:59.3 9:02/M 21 Bobby Villwock Medina OH 422 23 246 28:09.5 9:05/M 22 Zack Harris North Royalton OH 92 25 268 28:50.2 9:18/M 23 Michael Columbro Westlake OH 396 25 317 30:15.7 9:45/M 24 Michael Naymik Akron OH 181 25 350 31:46.6 10:15/M 25 Mike Chittester Erie PA 347 21 352 31:49.7 10:16/M 26 Kyle Short Fayette OH 481 23 452 48:48.4 15:45/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Steve Benesh Cleveland OH 354 29 2 16:24.7 5:17/M 2 Scott Freeland Medina OH 75 30 12 19:06.7 6:10/M 3 Aaron Tillman Lakewood OH 274 29 14 19:13.1 6:12/M 4 Jonathan Long Lakewood OH 453 27 16 19:31.4 6:18/M 5 Patrick Einloth Brunswick OH 63 29 17 19:38.1 6:20/M 6 Adam Hoefler Lakewood OH 99 26 20 19:57.1 6:26/M 7 Terry Busic Lakewood OH 370 30 21 19:59.0 6:27/M 8 Nate Szabo Cleveland OH 385 26 27 20:21.1 6:34/M 9 Evan Mangan Cleveland OH 150 28 31 20:36.7 6:39/M 10 Michael Johnson Cleveland OH 320 30 35 20:41.9 6:40/M 11 Michael Ruttinger Chesterland OH 228 26 37 20:53.3 6:44/M 12 Michael Davies Cleveland OH 342 28 41 21:13.0 6:51/M 13 Dane Manning Cleveland OH 430 26 42 21:15.9 6:51/M 14 Andrew Whitehair Cleveland OH 289 28 43 21:25.9 6:55/M 15 Tim Blank Bedford OH 379 30 50 21:54.1 7:04/M 16 Thomas Lucak Cleveland OH 144 30 59 22:10.0 7:09/M 17 Daniel Higgins Eastlake OH 410 30 66 22:21.4 7:13/M 18 Dan Thompson Strongsville OH 381 26 78 22:59.9 7:25/M 19 Jim Bartel Rocky River OH 469 30 82 23:17.6 7:31/M 20 Roland Waschpusch Cleveland OH 284 26 91 23:34.7 7:36/M 21 Andrew White Cleveland OH 405 30 93 23:40.8 7:38/M 22 Patrick Mone Westlake OH 164 29 118 24:44.0 7:59/M 23 Cal Cox Willoughby OH 350 27 124 25:02.7 8:05/M 24 Paul Korcuska Stow OH 135 30 129 25:17.3 8:09/M 25 Douglas Fijalkovich Cleveland OH 321 30 131 25:18.8 8:10/M 26 John Danik Mentor OH 50 29 134 25:22.2 8:11/M 27 Jamie Monslow Cleveland OH 166 29 135 25:26.8 8:12/M 28 Angel Lopez III Lakewood OH 142 26 139 25:35.3 8:15/M 29 Dickie Lawrence Strongsville OH 355 26 149 25:49.3 8:20/M 30 Dave Kohut Medina OH 132 28 154 25:52.7 8:21/M 31 Tim Augustine Euclid OH 8 29 170 26:25.3 8:31/M 32 Dan Johnson Northfield OH 111 30 202 27:04.9 8:44/M 33 Marc Cornell Lakewood OH 42 27 229 27:50.9 8:59/M 34 Nick Anderson Lakewood OH 4 27 238 27:56.7 9:01/M 35 Pete Fuduric Strongsville OH 76 28 247 28:09.9 9:05/M 36 Richard Bluemel Berea OH 324 30 250 28:17.1 9:07/M 37 Patrick Blech Strongsville OH 22 29 259 28:28.9 9:11/M 38 Jb Hecock Berea OH 94 30 266 28:41.9 9:15/M 39 Brian Cox Cleveland OH 44 27 267 28:46.4 9:17/M 40 Darko Kelemen Cleveland OH 306 29 291 29:34.2 9:32/M 41 Jasin Kessler North Ridgeville O 120 29 295 29:39.3 9:34/M 42 Eric Sheets Brook Park OH 240 28 302 29:51.6 9:38/M 43 Richard Blech Medina OH 23 29 316 30:13.3 9:45/M 44 Barry Spurlock Rocky River OH 374 27 321 30:22.0 9:48/M 45 Jeremy Thompson Brunswick OH 271 28 340 31:17.7 10:05/M 46 Adam Alber Lakewood OH 463 29 343 31:29.8 10:09/M 47 Thomas Spadafora Eastlake OH 346 29 354 31:51.7 10:16/M 48 Glenn Graham Cleveland OH 483 27 365 32:51.0 10:36/M 49 Steven Long Lakewood OH 141 27 371 33:05.4 10:40/M 50 Greg Martyn Berea OH 151 26 391 33:58.0 10:57/M 51 Kevin Petro Cleveland OH 458 28 414 37:29.1 12:05/M 52 Alex Orban Medina OH 196 29 429 41:29.0 13:23/M 53 Mike Elliott Louisville OH 66 30 441 45:01.3 14:31/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Seth Hothem Cleveland OH 326 31 3 17:38.3 5:41/M 2 Damien Spates Cleveland OH 252 32 4 18:15.2 5:53/M 3 Andrew Smith Cleveland OH 246 31 18 19:43.8 6:22/M 4 Sean Giguere Strongsville OH 334 34 22 20:09.8 6:30/M 5 James Porcello Brecksville OH 201 33 39 20:59.4 6:46/M 6 Mike Mayer Cleveland OH 319 32 48 21:49.2 7:02/M 7 Tim Edwards Cleveland OH 61 32 51 21:54.8 7:04/M 8 Matthew Mapus Bay Village OH 369 33 55 21:58.5 7:05/M 9 John Gibbons North Olmsted OH 380 34 56 21:58.9 7:05/M 10 Mark Chittester Eastlake OH 343 31 57 22:03.1 7:07/M 11 Matthew Bowman Olmsted Falls OH 28 33 62 22:15.3 7:11/M 12 Jon Bownan Saint Louis MO 387 32 63 22:16.2 7:11/M 13 Brian Nix Westlake OH 494 32 73 22:41.4 7:19/M 14 Keith Garner Berea OH 362 35 74 22:42.4 7:19/M 15 Alex Sarady Lakewood OH 495 31 81 23:12.8 7:29/M 16 John Ginter Rocky River OH 488 32 84 23:20.1 7:32/M 17 Greg Krzemien North Olmsted OH 424 34 95 23:41.5 7:38/M 18 Nick Thurban Berea OH 440 34 96 23:43.4 7:39/M 19 Mike Woodring Brunswick OH 298 34 99 23:47.3 7:40/M 20 Benjamin Purdy Berea OH 207 33 103 23:55.3 7:43/M 21 Jeff Norris Westlake OH 432 31 105 23:59.3 7:44/M 22 Christopher Smith Brunswick OH 248 35 107 24:02.3 7:45/M 23 Kevin Peacock Cleveland OH 461 33 110 24:08.0 7:47/M 24 Scott Hakaim Lakewood OH 473 32 111 24:15.5 7:49/M 25 Aaron Jeter Cleveland OH 441 31 119 24:44.4 7:59/M 26 Brian Carruthers Berea OH 37 34 120 24:44.8 7:59/M 27 Corey Sievers Cleveland OH 468 31 133 25:21.3 8:11/M 28 John Wissel Lakewood OH 471 35 145 25:46.8 8:19/M 29 David Jones Cleveland OH 113 34 158 25:54.9 8:21/M 30 Thomas Cavalli Strongsville OH 39 35 191 26:56.8 8:41/M 31 Mark Abate Northfield OH 2 35 198 27:02.0 8:43/M 32 Jason Jodon Cleveland OH 109 35 213 27:26.7 8:51/M 33 Mike Weaver Cortland OH 305 33 228 27:50.1 8:59/M 34 Phil Randolph Cleveland OH 213 35 242 28:04.1 9:03/M 35 Andy Dixon Cleveland OH 53 33 256 28:22.8 9:09/M 36 Ryan Adams Annapolis MD 412 33 272 28:56.2 9:20/M 37 Vince Ketterer Strongsville OH 411 34 282 29:15.0 9:26/M 38 Ryan Niehaus Olmsted Falls OH 187 34 286 29:24.9 9:29/M 39 Chris Mahaffey Akron OH 149 33 310 30:06.0 9:43/M 40 Kevin Hughes Cleveland OH 386 35 319 30:18.1 9:46/M 41 Alan Dufner North Olmsted OH 57 35 327 30:44.3 9:55/M 42 William Dominick Cleveland OH 55 34 329 30:54.4 9:58/M 43 Brian Toth Cleveland OH 275 33 334 30:59.6 10:00/M 44 Eric Borkowski Brook Park OH 25 33 394 34:26.8 11:06/M 45 Mark Keriotis Warren OH 383 32 440 45:00.3 14:31/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Dan McCray Olmsted Falls OH 398 36 30 20:29.5 6:36/M 2 Dave Gudat Cleveland OH 308 40 60 22:11.8 7:09/M 3 Greg Smith Avon OH 368 36 69 22:26.8 7:14/M 4 Daniel Mormile Cuyahoga Falls OH 169 36 70 22:30.9 7:15/M 5 Charles Krebs Lorain OH 404 38 71 22:39.8 7:18/M 6 John Pianca Olmsted Falls OH 478 40 72 22:40.3 7:19/M 7 Michael Matthews Cleveland OH 393 37 76 22:50.6 7:22/M 8 Timothy McNichols Cleveland OH 356 40 80 23:07.8 7:27/M 9 Gary Borling Strongsville OH 26 36 86 23:27.2 7:34/M 10 Jeff Branner Medina OH 333 39 90 23:32.9 7:35/M 11 Matthew McCoy North Olmsted OH 155 38 97 23:44.6 7:39/M 12 John Miller Jr Olmsted Falls OH 163 36 117 24:43.6 7:58/M 13 Jon Cepek Fairview Park OH 496 39 128 25:15.2 8:09/M 14 Steve Hicks Lorain OH 403 38 132 25:20.5 8:10/M 15 Eric Nettle Avon OH 184 38 136 25:27.8 8:13/M 16 Jason Samide Cleveland OH 395 36 138 25:32.9 8:14/M 17 Carl Heineking Kent OH 95 38 140 25:38.5 8:16/M 18 Todd Werley Lorain OH 402 36 173 26:29.2 8:33/M 19 Keith Gesiorski Cleveland OH 78 39 185 26:43.2 8:37/M 20 Brad Casucci Cleveland OH 38 37 186 26:45.8 8:38/M 21 Dave Ritter Hinckley OH 219 40 193 26:58.7 8:42/M 22 Mike Schum North Olmsted OH 318 38 200 27:04.0 8:44/M 23 Dave Wodzisz North Olmsted OH 294 37 203 27:05.6 8:44/M 24 Dan Veloski Strongsville OH 426 40 223 27:45.5 8:57/M 25 Patrick Goetz Avon OH 83 38 226 27:47.7 8:58/M 26 Thomas Bodnar Cleveland OH 450 40 231 27:52.3 8:59/M 27 Brian Smith Rocky River OH 247 37 297 29:42.6 9:35/M 28 Norm Baur Brecksville OH 14 39 323 30:32.6 9:51/M 29 Kirk Miller Olmsted Falls OH 161 38 356 31:58.0 10:19/M 30 Jeffery Chen Sandusky OH 40 39 359 32:14.2 10:24/M 31 Keith Olszens Cleveland OH 195 36 360 32:28.8 10:28/M 32 Pierre Gholam Cleveland OH 79 38 378 33:22.5 10:46/M 33 Scott Arnold Chagrin Falls OH 6 40 467 54:22.5 17:32/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Mark Gibson Columbia Station O 80 42 13 19:07.8 6:10/M 2 Regan Reik North Royalton OH 373 43 77 22:54.3 7:23/M 3 Eric Glover Lagrange OH 479 41 79 23:07.2 7:27/M 4 Anthony Berdis Cleveland OH 16 42 113 24:18.1 7:50/M 5 Charles Riley Cleveland OH 218 45 127 25:14.4 8:08/M 6 Mike Szloh Cleveland OH 260 41 150 25:50.6 8:20/M 7 Ron Emig Cleveland OH 68 42 156 25:53.7 8:21/M 8 David Bailey Elyria OH 11 42 183 26:37.8 8:35/M 9 Steve Zadiraka Lorain OH 486 45 194 26:59.4 8:42/M 10 Jeff Keiper Chagrin Falls OH 382 45 201 27:04.5 8:44/M 11 Paul Cote Strongsville OH 476 44 210 27:21.3 8:49/M 12 Pat Klanae Strongsville OH 125 44 215 27:32.8 8:53/M 13 Tim Tallaksen Avon Lake OH 261 41 221 27:43.6 8:56/M 14 Mike Novak Strongsville OH 448 41 234 27:54.6 9:00/M 15 Michael Simmons Lakewood OH 423 42 236 27:55.7 9:00/M 16 Alan Barton Cleveland OH 366 41 257 28:25.8 9:10/M 17 Tom Harrold North Olmsted OH 93 43 258 28:26.9 9:10/M 18 Tim Zwick Cleveland OH 301 43 287 29:27.1 9:30/M 19 George Himler Olmsted Falls OH 98 43 306 29:57.0 9:40/M 20 Brian Thomas Berea OH 267 41 320 30:18.7 9:46/M 21 Scott Szloh Dayton OH 429 44 331 30:57.7 9:59/M 22 John Saki Columbia Station O 230 41 344 31:35.7 10:11/M 23 Rick Urban Hinckley OH 360 44 417 38:10.0 12:19/M 24 Pete Romito Cleveland OH 225 42 420 39:02.9 12:35/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Michael Gordon Cape Elizabeth ME 85 47 10 18:56.3 6:06/M 2 Jerry O'Flanagan Broadview Heights 189 48 23 20:12.5 6:31/M 3 John Lissfelt Berea OH 434 48 25 20:16.4 6:32/M 4 Jeff Baco Youngstown OH 10 47 38 20:56.4 6:45/M 5 Joel Michelich 446 46 45 21:40.0 6:59/M 6 Tom Rosfelder 459 47 54 21:56.6 7:05/M 7 Gerard Vilt Brunswick OH 399 49 64 22:16.6 7:11/M 8 Pat Kennedy Cleveland OH 420 50 109 24:07.0 7:47/M 9 Ken Howard Cleveland OH 102 48 123 25:01.7 8:04/M 10 Samuel Morgan Cleveland OH 168 46 143 25:43.5 8:18/M 11 J Bockmiller Berea OH 24 49 151 25:51.1 8:20/M 12 Jeff Chernay Cleveland OH 341 48 153 25:52.1 8:21/M 13 Bryan Frisch Lakewood OH 447 47 162 26:03.0 8:24/M 14 Jerry Hord Cleveland OH 371 47 181 26:33.6 8:34/M 15 A R Marcinek Strongsville OH 466 47 182 26:34.6 8:34/M 16 Douglas Turner Cleveland OH 277 48 189 26:51.4 8:40/M 17 John Sotak Northfield OH 250 49 252 28:18.2 9:08/M 18 Alan Perkins Bay Village OH 456 49 288 29:29.1 9:31/M 19 Michael Greller Cleveland OH 89 46 293 29:36.3 9:33/M 20 Chet Omilanowski Cleveland OH 344 50 311 30:06.6 9:43/M 21 Kenneth Oconnor Brunswick OH 192 49 396 34:39.7 11:11/M 22 Mitch Thompson Cleveland OH 273 46 404 35:59.9 11:36/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 John Hurley Berea OH 337 53 28 20:24.2 6:35/M 2 Brian Sr Scanlon Cleveland OH 390 53 92 23:37.5 7:37/M 3 Joe Nemec Jr North Ridgeville O 183 51 94 23:40.9 7:38/M 4 Daryll Krivanos North Royalton OH 136 55 121 24:49.2 8:00/M 5 Chip Cooper 477 54 122 24:50.8 8:01/M 6 Tom Wiedlund North Royalton OH 291 52 174 26:29.9 8:33/M 7 Steve Sheehy Mentor OH 239 52 241 28:03.3 9:03/M 8 Rick Miller Brunswick OH 162 51 333 30:59.5 10:00/M 9 Joseph Dombrosky Cleveland OH 316 51 341 31:18.8 10:06/M 10 Harold Kichurchak Olmsted Falls OH 121 54 342 31:22.1 10:07/M 11 Chuck Speerbrecher Berea OH 339 51 376 33:21.2 10:45/M 12 Lawrence Baldanza Berea OH 12 53 390 33:58.0 10:57/M 13 David Kay Berea OH 118 54 411 37:20.1 12:03/M 14 Mark Ternes Cleveland OH 264 52 415 37:58.2 12:15/M 15 Mike Murphy Columbia Station O 175 53 431 42:29.4 13:42/M 16 Marty McGinty Berea OH 158 51 447 48:33.3 15:40/M 17 Rich Kleinheinz Wellington OH 129 51 473 54:59.6 17:44/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Russ Bauman Berea OH 13 56 126 25:10.6 8:07/M 2 Dan Burgess Chagrin Falls OH 419 57 216 27:36.0 8:54/M 3 Michael Teichman Bay Village OH 263 59 222 27:44.7 8:57/M 4 Gary Underwood Cleveland OH 278 56 261 28:30.4 9:12/M 5 Roger Miller Cleveland OH 315 58 279 29:09.4 9:24/M 6 Paul Korcuska Cleveland OH 134 58 314 30:11.0 9:44/M 7 Jack Hutchinson Brunswick OH 103 57 330 30:57.2 9:59/M 8 Timothy Heinrich Lakewood OH 353 59 463 53:29.3 17:15/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 Don Rivera Sheffield Lake OH 221 63 67 22:23.2 7:13/M 2 Dale Sherry Amherst OH 345 66 146 25:47.5 8:19/M 3 Jim Fuduric Strongsville OH 467 62 248 28:10.4 9:05/M 4 John Bertschler Broadview Heights 17 61 372 33:06.3 10:41/M 5 Ed Morgan North Royalton OH 336 63 408 36:26.0 11:45/M 6 John Crane Strongsville OH 47 69 446 47:42.2 15:23/M 7 Bob Morsek Medina OH 409 63 460 51:05.2 16:29/M 8 George Porter Chagrin Falls OH 203 62 469 54:24.8 17:33/M Top
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace 1 George Klier Independence OH 130 78 208 27:16.6 8:48/M 2 Charlie Farrell Westlake OH 435 72 385 33:39.5 10:51/M