UMDF Run Wild for a Cure 5K Division

Age Group Results

May 10, 2008


Hermes Sports & Events, Inc.


Men: 0- 1 2- 8 9-12 13-16 17-20 21-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-99
Women: 0- 1 2- 8 9-12 13-16 17-20 21-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-99

Overall Female Open Winners

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Lisa Grubb             Newbury  OH          552    25     7    19:41.00    19:43.05    00:02.05    6:21/M
Top

Female No Age Provided

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Unknown Unknown                             556         241    27:27.35    29:00.25    01:32.90    8:51/M
    2    Michelle Miller        Cleveland  OH        627         319    29:14.90    30:07.70    00:52.80    9:26/M
    3    Kim Lepri              Chagrin Falls  OH    768         386    31:35.95    32:07.20    00:31.25   10:11/M
    4    Farinaccil Moyers                           777         490    35:01.20    35:46.60    00:45.40   11:18/M
    5    Cidney Martinak                             696         492    35:08.20    36:05.00    00:56.80   11:20/M
    6    Jennifer Dyke          Wickliffe  OH        824         531    38:57.05    39:37.15    00:40.10   12:34/M
    7    Chris Cieslak          Cleveland  OH        585         581    52:42.40    53:13.75    00:31.35   17:00/M
Top

Female 8 & Under

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Ellie Schabel          Chagrin Falls  OH    608     8   309    28:52.70    29:25.00    00:32.30    9:19/M
    2    Arddy Pixler           Akron  OH            567     6   552    41:44.50    41:58.70    00:14.20   13:28/M
Top

Female 9 to 12

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Sydney Kotoch                               686    11   196    26:33.20    27:04.75    00:31.55    8:34/M
    2    Nicole Brzozoski       Cleveland  OH        132    12   198    26:34.55    27:05.00    00:30.45    8:34/M
    3    Sarah Fetters          Kent  OH             210    11   233    27:16.25    27:24.25    00:08.00    8:48/M
    4    Alyssa Concepcion      Solon  OH            152    10   286    28:25.90    28:31.10    00:05.20    9:10/M
    5    Laura Brzozoski        Cleveland  OH        131    11   334    29:45.30    30:16.05    00:30.75    9:36/M
    6    Bridget Babcox         Akron  OH             92    11   417    32:37.75    32:56.80    00:19.05   10:31/M
    7    Mae Quinn              Avon Lake  OH        416     9   436    33:23.15    34:30.80    01:07.65   10:46/M
    8    Analise Beltran        Lakewood  OH         110    12   514    37:05.80    37:14.70    00:08.90   11:58/M
    9    Cami Lambert           Wadsworth  OH        320    10   516    37:28.75    38:30.60    01:01.85   12:05/M
   10    Cassie Lambert         Wadsworth  OH        321    10   579    52:32.50    52:32.50               16:57/M
Top

Female 13 to 16

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Bianca Beltran         Lakewood  OH         111    16    72    23:05.50    23:14.00    00:08.50    7:27/M
    2    Missy Richardson       Lakewood  OH         430    15   113    24:20.70    24:29.80    00:09.10    7:51/M
    3    Katie Podolski         North Royalton  OH   405    15   116    24:29.15    24:43.00    00:13.85    7:54/M
    4    Clare Heisey           Chagrin Falls  OH    260    14   128    25:00.00    25:20.40    00:20.40    8:04/M
    5    Sam Cross              Lakewood  OH         520    15   138    25:12.80    25:22.70    00:09.90    8:08/M
    6    Paige Morana           Lakewood  OH         519    15   141    25:13.65    25:23.45    00:09.80    8:08/M
    7    Ashley Decress         North Royalton  OH   549    15   151    25:21.80    25:35.80    00:14.00    8:11/M
    8    Amber Cassill          Stow  OH             141    16   171    25:52.55    26:10.80    00:18.25    8:21/M
    9    Lauren Weinkauf        Aurora  OH            18    15   180    26:09.65    26:47.05    00:37.40    8:26/M
   10    Lisa Kowalski          Lakewood  OH         521    15   219    27:03.10    27:12.55    00:09.45    8:44/M
   11    Rebecca Hartsel        Lakewood  OH         637    16   223    27:09.45    27:18.15    00:08.70    8:45/M
   12    Katie Sooy-Schultz     Amherst  OH          453    13   229    27:13.20    27:37.00    00:23.80    8:47/M
   13    Rosalle Morrison                            631    13   245    27:35.10    27:48.35    00:13.25    8:54/M
   14    Shannon Walton         Cleveland  OH        630    13   246    27:36.20    27:49.65    00:13.45    8:54/M
   15    Alyssa Schabel         Chagrin Falls  OH    606    14   300    28:46.20    29:30.30    00:44.10    9:17/M
   16    Kristen Szutkowski     Brunswick  OH        464    16   310    28:53.35    29:32.25    00:38.90    9:19/M
   17    Mariana Lopes          North Royalton  OH   333    15   316    29:04.65    29:17.30    00:12.65    9:23/M
   18    Kim Foerster           Brecksville  OH      682    16   323    29:29.45    30:02.45    00:33.00    9:31/M
   19    Allyson Baker          North Royalton  OH    95    13   332    29:42.25    29:54.30    00:12.05    9:35/M
   20    Jordan Lambert         Wadsworth  OH        322    15   391    31:54.60    32:54.60    01:00.00   10:17/M
   21    Jessica Frankel        Cleveland  OH        589    13   396    31:59.50    32:20.60    00:21.10   10:19/M
   22    Alexa Steiber          Cleveland  OH        592    13   398    32:00.15    32:20.70    00:20.55   10:19/M
   23    Brittany Truett        North Ridgeville  O  474    13   403    32:09.15    32:48.65    00:39.50   10:22/M
   24    Lindsey Martinak       North Olmsted  OH    355    13   433    33:19.10    34:15.80    00:56.70   10:45/M
   25    Kali Hodgson           Amherst  OH          268    14   467    34:12.55    34:54.95    00:42.40   11:02/M
   26    Colleen Crayton        Grafton  OH          167    14   468    34:13.05    34:54.95    00:41.90   11:02/M
   27    Shannon McPhillips     Lakewood  OH         368    15   479    34:29.05    34:37.85    00:08.80   11:07/M
   28    Cortney Warner         Aurora  OH           488    15   491    35:04.45    35:21.30    00:16.85   11:19/M
   29    Colleen Rady           Twinsburg  OH        420    15   496    35:16.60    36:01.40    00:44.80   11:23/M
   30    Valerie Zahuranec      Solon  OH            514    16   558    42:07.05    42:36.75    00:29.70   13:35/M
   31    Melissa Zahuranec      Solon  OH            512    14   559    42:08.10    42:36.45    00:28.35   13:35/M
   32    Ellen Shimizu          Cleveland  OH        832    13   561    43:24.60    43:52.50    00:27.90   14:00/M
   33    Hannah Serelbach       Cleveland  OH        586    15   582    52:43.45    53:07.85    00:24.40   17:00/M
   34    Amanda Seelbach        Cleveland  OH        587    13   583    52:49.10    53:13.65    00:24.55   17:02/M
Top

Female 17 to 20

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Grace Dworakowski      Cuyahoga Falls  OH   190    17    49    22:04.40    22:21.35    00:16.95    7:07/M
    2    Pamela Ternes          Cleveland  OH        471    20   130    25:02.70    25:42.60    00:39.90    8:05/M
    3    Emily Domino           Aurora  OH           182    18   174    26:01.95    26:23.10    00:21.15    8:24/M
    4    Erin Heisey            Chagrin Falls  OH    262    19   183    26:14.40    26:32.00    00:17.60    8:28/M
    5    Chrissy Walter         Tallmadge  OH        486    20   203    26:40.45    27:10.30    00:29.85    8:36/M
    6    Sarah Evans            Grafton  OH          203    20   210    26:53.95    27:19.25    00:25.30    8:40/M
    7    Danielle Spindle       Mentor  OH           458    20   214    26:56.35    27:21.65    00:25.30    8:41/M
    8    Erin Kelly             Granville  OH        293    20   248    27:41.70    27:56.90    00:15.20    8:56/M
    9    Meaghan Glowacki       Brook Park  OH       243    18   282    28:18.40    30:15.45    01:57.05    9:08/M
   10    Kelli Pozzuto          Akron  OH            407    20   298    28:45.85    29:18.55    00:32.70    9:16/M
   11    Tiffany Barth          Eastlake  OH         529    18   342    29:56.15    30:23.90    00:27.75    9:39/M
   12    Leslie Shimizu         Cleveland  OH        831    19   366    30:46.00    31:13.80    00:27.80    9:55/M
   13    Mary Duffy             Youngstown  OH       801    20   367    30:47.70    31:45.40    00:57.70    9:56/M
   14    Jacqueline Tatro       Columbus  OH         468    20   383    31:22.45    32:27.95    01:05.50   10:07/M
   15    Erin O'Toole           Chagrin Falls  OH    395    17   387    31:36.90    32:21.90    00:45.00   10:12/M
   16    Michelle Fassett                            692    20   407    32:21.00    32:21.00               10:26/M
   17    Courtney Ewing         Canton  OH           205    20   410    32:22.35    32:53.30    00:30.95   10:26/M
   18    Jennifer Snyder        Wexford  PA          528    19   443    33:31.75    34:00.45    00:28.70   10:49/M
   19    Brenna Brown           Beachwood  OH        128    17   483    34:49.90    35:12.20    00:22.30   11:14/M
   20    Emma Lebovitz          Chesterland  OH      326    19   526    38:29.30    39:30.60    01:01.30   12:25/M
   21    Allie Freese           Strongsville  OH     223    19   535    39:20.70    40:31.90    01:11.20   12:41/M
   22    Christine Kertis       Strongsville  OH     297    19   536    39:21.40    40:32.10    01:10.70   12:42/M
   23    Amanda Gannon          Cleveland  OH        228    19   545    40:37.45    41:13.45    00:36.00   13:06/M
   24    Lisa Kondzer           Westlake  OH          41    19   546    40:37.70    41:13.60    00:35.90   13:06/M
   25    Anne Duffy             Youngstown  OH       802    20   576    51:44.90    52:44.90    01:00.00   16:41/M
   26    Alan Young             Youngstown  OH       803    20   578    52:21.90    53:21.10    00:59.20   16:53/M
   27    Kayla Ebersole         Cleveland  OH        191    17   590    58:27.85    59:02.90    00:35.05   18:51/M
Top

Female 21 to 24

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Hayley Reitz           Olmsted Falls  OH    428    23    55    22:16.50    22:24.70    00:08.20    7:11/M
    2    Jessica Bagwell        Cleveland  OH         40    24    75    23:12.65    23:23.20    00:10.55    7:29/M
    3    Laurel McKenna         Hazel Park  MI       363    23   147    25:17.55    25:27.00    00:09.45    8:09/M
    4    Lindsey Meredith       Canton  OH           372    21   170    25:52.50    26:16.40    00:23.90    8:21/M
    5    Katelyn Leahy          Columbus  OH         522    23   234    27:16.45    27:24.55    00:08.10    8:48/M
    6    Erin Oroszi            Columbus  OH          14    24   247    27:36.60    28:42.70    01:06.10    8:54/M
    7    Robin Bremner          Cleveland  OH        125    24   260    27:57.35    28:32.60    00:35.25    9:01/M
    8    Carie Bizga                                 694    24   276    28:11.50    28:59.45    00:47.95    9:05/M
    9    Nicole Pozzuto         Akron  OH            408    23   297    28:44.80    29:18.40    00:33.60    9:16/M
   10    Heather Hasbrouck      Columbus  OH         255    21   303    28:49.50    29:56.20    01:06.70    9:18/M
   11    Shelley Canter         Cleveland  OH        138    24   321    29:26.30    30:05.30    00:39.00    9:30/M
   12    Shauna Pfeifer         Strongsville  OH     401    24   324    29:29.90    30:09.70    00:39.80    9:31/M
   13    Jennifer Frantz        Akron  OH            221    23   337    29:47.65    30:03.65    00:16.00    9:36/M
   14    Rachel Graham          Cleveland  OH        246    24   368    30:55.65    31:12.50    00:16.85    9:58/M
   15    Meghan Fassett         Rome  OH             207    22   384    31:23.00    32:20.90    00:57.90   10:07/M
   16    Alana Munro            Newton Falls  OH      56    23   426    33:08.30    33:55.25    00:46.95   10:41/M
   17    Kaitlin McMillan       North Olmsted  OH    365    21   451    33:43.55    34:26.25    00:42.70   10:53/M
   18    Becca Scina            North Olmsted  OH    443    24   470    34:16.30    35:13.50    00:57.20   11:03/M
   19    Lindsey Ivory          Akron  OH            278    24   475    34:21.95    34:46.55    00:24.60   11:05/M
   20    Katie Paradis          Brecksville  OH      542    23   476    34:22.15    34:46.85    00:24.70   11:05/M
   21    Alyssa Violand         Uniontown  OH        483    22   494    35:11.10    35:57.25    00:46.15   11:21/M
   22    Kristin Wheeler        Akron  OH            495    24   499    35:31.45    36:21.55    00:50.10   11:27/M
   23    Katherine Kiefer       Manassas  VA         298    24   505    36:23.35    36:39.05    00:15.70   11:44/M
   24    Beth Schmoll           MacEdonia  OH        441    24   517    37:43.10    38:09.30    00:26.20   12:10/M
   25    Alexandra Lebovitz     Chesterland  OH      325    24   527    38:32.70    39:33.65    01:00.95   12:26/M
   26    Rikki Rychel           Columbus  OH         818    24   543    40:10.00    41:11.00    01:01.00   12:57/M
   27    Sarah Monroe           Mantua  OH           379    23   557    42:05.10    42:54.25    00:49.15   13:35/M
   28    Lisa White             Cuyahoga Falls  OH   496    24   588    57:34.20    57:34.20               18:34/M
Top

Female 25 to 29

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Erika Harden           Beachwood  OH        526    29    53    22:12.65    22:16.05    00:03.40    7:10/M
    2    Erin Reineke           Cleveland  OH        424    26    78    23:24.15    23:29.85    00:05.70    7:33/M
    3    Shannon McConville     Westlake  OH         595    26    85    23:35.60    23:46.45    00:10.85    7:36/M
    4    Beth Ingerman          Solon  OH            275    25    86    23:35.70    23:46.65    00:10.95    7:36/M
    5    Dee Nocero             Berea  OH             57    28   103    24:05.40    24:47.90    00:42.50    7:46/M
    6    Helen Sooy             Elyria  OH           451    25   127    24:56.85    25:20.85    00:24.00    8:03/M
    7    Nicole Peters          Berea  OH             60    28   136    25:10.25    25:52.45    00:42.20    8:07/M
    8    Megan Wilinski         Independence  OH     634    26   149    25:20.80    25:34.35    00:13.55    8:10/M
    9    Chrisann Kwiatkowski   Independence  OH     317    27   155    25:36.50    26:27.00    00:50.50    8:15/M
   10    Jennifer Flaherty      Kent  OH             217    26   160    25:39.00    25:50.15    00:11.15    8:16/M
   11    Christine Miller       Olmsted Falls  OH    374    29   161    25:39.95    25:52.60    00:12.65    8:16/M
   12    Erin Lea               Cleveland  OH        324    25   163    25:45.85    26:03.60    00:17.75    8:18/M
   13    Josť Coenraads         Cleveland  OH         19    29   167    25:49.40    26:13.40    00:24.00    8:20/M
   14    Jill Anghilante        Lakewood  OH         558    27   175    26:03.45    26:13.05    00:09.60    8:24/M
   15    Autumn Andrella        Akron  OH             84    27   184    26:15.70    26:47.65    00:31.95    8:28/M
   16    Leigh Taylor           Strongsville  OH    1005    28   190    26:20.10    26:29.25    00:09.15    8:30/M
   17    Danielle Reinhardt     North Olmsted  OH    426    26   194    26:29.10    27:13.80    00:44.70    8:33/M
   18    Ifeoma Igboeli         Huntington  WV       816    28   204    26:45.10    27:09.40    00:24.30    8:38/M
   19    Alison Matta           Aurora  OH           358    27   244    27:33.85    28:15.85    00:42.00    8:53/M
   20    Melanie Bittecuffer    Kent  OH               3    27   265    27:59.90    28:23.60    00:23.70    9:02/M
   21    Mande Pyzik            Brunswick  OH        412    26   270    28:07.80    28:46.80    00:39.00    9:04/M
   22    Connie Baltitas        Lakewood  OH         581    26   278    28:13.00    28:21.70    00:08.70    9:06/M
   23    Marianne Brown         Cleveland  OH        130    26   280    28:14.70    28:40.30    00:25.60    9:06/M
   24    Audrone Gathy          Cleveland  OH        231    29   288    28:28.40    28:34.70    00:06.30    9:11/M
   25    Lauren Smith           Avon  OH             449    27   290    28:33.45    28:41.65    00:08.20    9:13/M
   26    Sarah Drapp            Willoughby  OH       635    26   291    28:36.05    29:01.50    00:25.45    9:14/M
   27    Emily Neenan           New York  NY         388    29   292    28:37.70    28:59.00    00:21.30    9:14/M
   28    Maggie Skultety        Cleveland  OH        446    29   306    28:50.40    29:53.30    01:02.90    9:18/M
   29    Christa Petryszyn      Cleveland  OH        400    26   317    29:07.55    29:42.65    00:35.10    9:24/M
   30    Kimberley Wexler       Hudson  OH           493    25   328    29:33.00    29:55.20    00:22.20    9:32/M
   31    Rury Neiden            Cleveland  OH        787    26   331    29:40.25    30:43.05    01:02.80    9:34/M
   32    Dorothy Palmer         Berea  OH            533    27   349    30:14.40    31:03.00    00:48.60    9:45/M
   33    Lisa Rock              Willoughby  OH       596    26   350    30:14.65    30:22.65    00:08.00    9:45/M
   34    Robyn Traub            Chicago  IL          753    29   351    30:14.90    31:16.85    01:01.95    9:45/M
   35    Christine Rock         Willoughby  OH       594    26   352    30:15.10    30:22.45    00:07.35    9:45/M
   36    Mary Varone            Cleveland  OH        478    29   358    30:26.10    31:06.80    00:40.70    9:49/M
   37    Claire Hurley          Mentor  OH           274    27   363    30:37.10    31:23.05    00:45.95    9:53/M
   38    Michelle Wojnar        Pittsburgh  PA       504    29   373    31:07.70    31:45.70    00:38.00   10:02/M
   39    Sarah Drapp                                 633    26   379    31:18.85    31:38.80    00:19.95   10:06/M
   40    Dianah Koz             Lakewood  OH         311    28   385    31:34.90    32:23.00    00:48.10   10:11/M
   41    Tricia Lane            Olmsted Falls  OH    614    28   415    32:31.65    35:09.45    02:37.80   10:29/M
   42    Vanessa Votypka        Cleveland  OH        485    26   424    33:05.95    33:51.00    00:45.05   10:40/M
   43    Aimee Puin             Newton Falls  OH      62    29   425    33:07.65    33:55.60    00:47.95   10:41/M
   44    Kimberly Stack         Cleveland  OH        460    25   435    33:22.85    33:49.35    00:26.50   10:46/M
   45    Jill Forrest           Wooster  OH          811    28   444    33:33.05    34:25.35    00:52.30   10:49/M
   46    Sarah Spannagel        Cleveland  OH        455    27   448    33:38.80    33:58.20    00:19.40   10:51/M
   47    Liz Mikhaylov          Cleveland  OH        373    29   449    33:40.85    33:47.75    00:06.90   10:52/M
   48    Heather Gier           Uniontown  OH        240    27   459    33:52.30    34:47.80    00:55.50   10:55/M
   49    Alison Price           Uniontown  OH        409    29   460    33:53.35    34:49.35    00:56.00   10:56/M
   50    Gianna Ligato          Strongsville  OH     328    26   466    34:07.65    34:51.45    00:43.80   11:00/M
   51    Ashley Stricklett                           547    26   486    34:52.50    35:36.00    00:43.50   11:15/M
   52    Lindsey Jewett         Canton  OH             4    28   488    34:57.50    35:43.95    00:46.45   11:16/M
   53    Janis Klonowski                             765    29   510    36:32.50    36:55.70    00:23.20   11:47/M
   54    Christine Klody        Lisle  IL            301    29   519    37:44.25    38:40.40    00:56.15   12:10/M
   55    Jessica Richmond       Brunswick  OH        810    26   521    37:51.60    38:46.20    00:54.60   12:13/M
   56    Kristen Filkins        Akron  OH            214    28   528    38:42.70    39:05.30    00:22.60   12:29/M
   57    Rachael Davian         Cleveland  OH        172    25   530    38:56.05    39:36.65    00:40.60   12:34/M
   58    Ndiya Ogba             Cleveland  OH        833    26   533    39:18.75    40:07.30    00:48.55   12:41/M
   59    Karelyn Tischler       Strongsville  OH     773    29   534    39:20.65    39:52.00    00:31.35   12:41/M
   60    Rachel Hammond         Willoughby  OH       254    27   547    40:37.90    41:30.20    00:52.30   13:06/M
   61    Amanda Brown           Wakeman  OH          127    27   548    40:38.25    41:30.10    00:51.85   13:06/M
   62    Alisha Bostic          Garrettsville  OH    786    29   564    45:17.65    46:21.30    01:03.65   14:36/M
   63    Jackie Woodie          Chesterland  OH      506    27   569    48:40.55    49:52.35    01:11.80   15:42/M
   64    Laura Kish             Akron  OH             36    29   574    49:08.05    49:59.20    00:51.15   15:51/M
Top

Female 30 to 34

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Cara Bokovitz          Cleveland  OH        122    32    34    21:34.95    21:45.35    00:10.40    6:57/M
    2    Liz Wetter             Cleveland  OH         76    34    95    23:52.10    23:58.70    00:06.60    7:42/M
    3    Helen Kilfoyle         Mentor  OH           299    30    96    23:52.95    24:29.75    00:36.80    7:42/M
    4    Christy McCoy          Akron  OH            361    30   120    24:37.05    24:43.10    00:06.05    7:56/M
    5    Marcie Jacobs          Doylestown  OH       280    34   140    25:13.60    25:37.30    00:23.70    8:08/M
    6    Michelle Jack          Berea  OH            279    30   176    26:04.10    26:37.55    00:33.45    8:25/M
    7    Amy Mielke             Lakewood  OH         548    31   243    27:33.50    27:42.80    00:09.30    8:53/M
    8    Kimberly Lamphear      Brunswick  OH        323    30   269    28:07.55    28:46.75    00:39.20    9:04/M
    9    Stacey Koskinen        Sheffield Lake  OH   306    34   273    28:10.50    28:39.15    00:28.65    9:05/M
   10    Kim Zakrapek           Chagrin Falls  OH    751    30   275    28:11.25    28:55.90    00:44.65    9:05/M
   11    Rachel Duszynski       Cleveland  OH        187    30   281    28:15.95    28:57.35    00:41.40    9:07/M
   12    Kelly Morgan           Cleveland  OH        382    31   289    28:29.60    28:52.20    00:22.60    9:11/M
   13    Kristi Smith           Erie  PA             448    30   336    29:46.90    30:21.15    00:34.25    9:36/M
   14    Erin Figer             Broadview Heights    212    30   341    29:56.00    30:44.25    00:48.25    9:39/M
   15    Rachel Cunningham      Cuyahoga Falls  OH   168    34   355    30:17.85    30:36.90    00:19.05    9:46/M
   16    Kate Gauntner          Broadview Heights    232    33   370    31:01.70    31:19.55    00:17.85   10:00/M
   17    Jana Jenkins           Cuyahoga Falls  OH   797    31   390    31:53.95    32:20.45    00:26.50   10:17/M
   18    Lisa Siebert           Beachwood  OH         16    30   394    31:55.40    32:20.60    00:25.20   10:18/M
   19    Melanie Spicer         Newton Falls  OH      68    34   404    32:10.10    32:56.30    00:46.20   10:23/M
   20    Jacqueline Zepeda      Madison  OH          517    33   430    33:13.35    33:58.10    00:44.75   10:43/M
   21    Jennifer Eismon        Westlake  OH         198    30   437    33:23.45    34:58.55    01:35.10   10:46/M
   22    Laura Jewett           Canton  OH           284    31   440    33:26.90    34:12.90    00:46.00   10:47/M
   23    Arica Andrella         Akron  OH            798    30   446    33:35.80    34:06.70    00:30.90   10:50/M
   24    Teresa Kendle          Akron  OH            294    33   454    33:50.00    34:09.95    00:19.95   10:55/M
   25    Juanita Jett           Doylestown  OH       283    32   458    33:52.20    34:48.30    00:56.10   10:55/M
   26    Alexis Wyatt           Massillon  OH        508    30   461    33:55.20    34:50.40    00:55.20   10:56/M
   27    Meagan Jurevicious     Newton Falls  OH      52    33   471    34:18.45    35:30.85    01:12.40   11:04/M
   28    Kara Lade              Bay Village  OH      318    30   480    34:29.75    35:29.25    00:59.50   11:07/M
   29    Irene Williams         Lakewood  OH         501    31   481    34:42.00    34:42.00               11:12/M
   30    Kate Zembala           Independence  OH       7    30   502    36:05.30    36:22.05    00:16.75   11:38/M
   31    Julie Luie             Westfield  NY        757    31   506    36:28.20    37:32.80    01:04.60   11:46/M
   32    Sarah Quick            Broadview Heights    415    31   515    37:08.60    37:21.65    00:13.05   11:59/M
   33    Jill Blevins           Stow  OH             116    30   525    38:20.85    39:29.60    01:08.75   12:22/M
   34    Heather Frey           Medina  OH           225    33   567    48:01.80    48:58.25    00:56.45   15:29/M
Top

Female 35 to 39

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Laura Crabb            Bay Village  OH      166    39    60    22:29.40    22:41.20    00:11.80    7:15/M
    2    Gabrielle Scully       Aurora  OH           543    37    91    23:40.00    23:46.90    00:06.90    7:38/M
    3    Karen Hentemann        Westlake  OH         755    36   139    25:12.80    25:40.30    00:27.50    8:08/M
    4    Laura George           Port Clinton  OH     237    35   164    25:46.70    26:55.90    01:09.20    8:19/M
    5    Mary Farley            Hudson  OH           206    37   201    26:36.50    26:51.00    00:14.50    8:35/M
    6    Debbie Raesler         Amherst  OH          421    35   211    26:54.40    27:09.75    00:15.35    8:41/M
    7    Alexandra Maver        Willoughby  OH        12    37   217    27:00.55    27:42.90    00:42.35    8:43/M
    8    Noreen Woidke          Avon  OH             503    36   256    27:53.45    28:38.80    00:45.35    9:00/M
    9    Carrie Proch           Cleveland  OH        620    37   263    27:59.20    29:02.95    01:03.75    9:02/M
   10    Christine Phillips     Cleveland  OH        402    39   312    28:54.95    29:12.60    00:17.65    9:19/M
   11    Nicole Ulman           Berea  OH            475    35   356    30:20.40    31:00.70    00:40.30    9:47/M
   12    Allison Ulman          Cleveland  OH          2    35   357    30:20.40    31:01.00    00:40.60    9:47/M
   13    Shawna Devoe           Stow  OH             177    35   378    31:18.70    32:00.00    00:41.30   10:06/M
   14    Danielle Soucek        Cleveland  OH        748    35   380    31:19.30    32:12.75    00:53.45   10:06/M
   15    Jennifer Winegardner                        770    39   400    32:05.60    32:32.30    00:26.70   10:21/M
   16    Melissa Meisenbach     Newton Falls  OH      55    36   401    32:07.55    32:53.50    00:45.95   10:22/M
   17    Cyrelle McNew          Dublin  OH           367    36   409    32:22.00    33:31.50    01:09.50   10:26/M
   18    Jodi Collins           Dublin  OH           149    38   422    32:53.35    34:02.10    01:08.75   10:36/M
   19    Stephanie Eichhorn     Ann Arbor  MI        197    35   432    33:18.40    33:57.40    00:39.00   10:45/M
   20    Karen Serrano          Lorain  OH           444    39   438    33:24.20    33:53.20    00:29.00   10:46/M
   21    Danyelle Anderson                           574    38   439    33:26.55    34:33.35    01:06.80   10:47/M
   22    Becky Uszak            Avon Lake  OH        476    39   442    33:27.40    34:33.50    01:06.10   10:47/M
   23    Maryellen Hamlin       Mantua  OH           253    37   445    33:35.00    34:41.80    01:06.80   10:50/M
   24    Alexis Ziebro          Cleveland  OH        518    37   462    33:55.95    34:30.30    00:34.35   10:56/M
   25    Stacey Lopriore        North Olmsted  OH    334    37   474    34:19.60    35:18.50    00:58.90   11:04/M
   26    Lynn Kost              Chagrin Falls  OH    600    35   484    34:50.65    35:36.20    00:45.55   11:14/M
   27    Jennifer Perry         Willoughby  OH      1008    35   498    35:29.25    36:06.55    00:37.30   11:27/M
   28    Kathleen Taylor        Cleveland  OH        469    36   522    37:53.60    38:41.90    00:48.30   12:13/M
   29    Renee Slaw             Cleveland  OH        447    39   532    39:05.55    39:55.15    00:49.60   12:36/M
   30    Laura Rini             Independence  OH     432    37   544    40:28.30    41:42.10    01:13.80   13:03/M
   31    Beth Schabel           Chagrin Falls  OH    605    39   563    43:57.95    45:04.90    01:06.95   14:11/M
   32    Shelly Ebersole        Cleveland  OH        192    36   577    52:16.40    52:52.60    00:36.20   16:52/M
   33    Julie Rovelli          Akron  OH            435    38   584    52:56.55    53:58.15    01:01.60   17:05/M
   34    Leslie Quilty          Cleveland  OH       1009    35   585    54:08.70    54:59.85    00:51.15   17:28/M
   35    Angela Glassco         Rocky River  OH      242    37   586    54:19.85    55:10.40    00:50.55   17:31/M
   36    Christie Tatman-Stroh  Akron  OH            467    35   587    54:21.40    55:12.95    00:51.55   17:32/M
Top

Female 40 to 44

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Karen Keaton           North Royalton  OH   292    42    62    22:30.45    22:40.15    00:09.70    7:15/M
    2    Robin Kane             Avon  OH             287    41   205    26:49.50    27:43.70    00:54.20    8:39/M
    3    Annette Williams       Cleveland  OH        764    44   209    26:53.25    27:40.00    00:46.75    8:40/M
    4    Sharon Boggins         Cleveland  OH        121    43   237    27:21.25    28:08.50    00:47.25    8:49/M
    5    Shari Kern             Cleveland  OH        296    40   314    28:59.35    29:43.40    00:44.05    9:21/M
    6    Joni Androne           North Olmsted  OH     85    44   325    29:30.35    30:32.65    01:02.30    9:31/M
    7    Michelle Forst                              619    41   348    30:12.75    30:22.05    00:09.30    9:45/M
    8    Michelle Byrne         Akron  OH            136    41   353    30:15.20    31:03.15    00:47.95    9:45/M
    9    Cindy Schumacker       Rocky River  OH      442    43   388    31:40.90    32:29.90    00:49.00   10:13/M
   10    Bridget Concepcion     Solon  OH            153    42   395    31:57.10    32:02.50    00:05.40   10:18/M
   11    Lisabeth Robinson      Hudson  OH           434    43   406    32:14.75    33:04.55    00:49.80   10:24/M
   12    Elaine Campbell        Brecksville  OH        9    44   412    32:26.85    33:29.30    01:02.45   10:28/M
   13    Pam Cato               North Royalton  OH   142    42   413    32:27.10    33:09.30    00:42.20   10:28/M
   14    Cindy Tober            Chagrin Falls  OH    804    42   423    33:01.50    33:54.45    00:52.95   10:39/M
   15    Elizabeth Heisey       Chagrin Falls  OH    261    43   472    34:18.75    34:44.65    00:25.90   11:04/M
   16    Carol Maxwell          North Olmsted  OH   1010    43   513    36:49.65    37:53.10    01:03.45   11:53/M
   17    Jacqueline Futey       Warren  OH           226    40   524    38:19.90    38:54.95    00:35.05   12:22/M
   18    Kelley Kohring         Hudson  OH           303    42   537    39:28.55    40:07.45    00:38.90   12:44/M
   19    Rachael Marchini       Willoughby  OH       344    40   539    39:56.85    40:47.20    00:50.35   12:53/M
   20    Brenda Behrend         Avon Lake  OH        109    42   550    41:30.45    42:38.05    01:07.60   13:23/M
   21    Nancy Havener          Mantua  OH           256    43   560    42:13.25    42:43.40    00:30.15   13:37/M
   22    Susan Zahuranec        Solon  OH            513    42   568    48:08.05    48:38.00    00:29.95   15:32/M
   23    Ellen Watterson        Bay Village  OH      490    42   573    48:59.70    51:46.70    02:47.00   15:48/M
   24    Laurie Gayner          Wadsworth  OH        233    41   575    50:52.35    51:55.40    01:03.05   16:25/M
Top

Female 45 to 49

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Tina Case              Bedford  OH          140    47    48    22:03.30    22:06.30    00:03.00    7:07/M
    2    Allison Durbin         Solon  OH            186    45    76    23:16.00    23:28.75    00:12.75    7:30/M
    3    Karen Wolford          North Royalton  OH   505    49   111    24:18.10    24:35.75    00:17.65    7:50/M
    4    Mary Frantz            Independence  OH     222    48   124    24:52.20    25:28.85    00:36.65    8:01/M
    5    Charlotte Koz          Lakewood  OH         310    45   173    25:57.95    26:45.95    00:48.00    8:22/M
    6    Kathy Baker            North Royalton  OH    96    48   230    27:13.70    27:43.40    00:29.70    8:47/M
    7    Leslie Simko           Hinckley  OH         536    45   249    27:47.10    27:54.60    00:07.50    8:58/M
    8    Gale Connor            Independence  OH     159    49   345    30:02.35    30:57.45    00:55.10    9:41/M
    9    Bobbi Havrilla         Maple Heights  OH    258    45   405    32:11.80    32:52.50    00:40.70   10:23/M
   10    Cynthia Nathanson      Cleveland  OH        555    45   447    33:37.90    35:10.50    01:32.60   10:51/M
   11    Denise Marasch         Broadview Heights    343    47   450    33:42.00    33:56.20    00:14.20   10:52/M
   12    Patty Babcox           Akron  OH             94    46   453    33:46.30    34:05.60    00:19.30   10:54/M
   13    Dawn Michele Myers     MacEdonia  OH        385    46   512    36:34.30    37:17.50    00:43.20   11:48/M
   14    Monica Majesky         Amherst  OH           23    47   540    40:01.30    40:28.45    00:27.15   12:55/M
   15    Diane Stevens                               568    46   553    41:44.80    41:59.10    00:14.30   13:28/M
   16    Carla Freese           Strongsville  OH     224    47   570    48:41.65    49:52.90    01:11.25   15:42/M
Top

Female 50 to 54

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Sue Demay              Aurora  OH           174    51   264    27:59.40    28:13.10    00:13.70    9:02/M
    2    Diane Oakes            Lakewood  OH          37    54   267    28:04.15    28:38.20    00:34.05    9:03/M
    3    Patty Andrasek         Cleveland  OH         83    52   362    30:36.60    31:08.25    00:31.65    9:52/M
    4    Teri Rauschenbach      Uniontown  OH        422    50   408    32:21.10    32:47.00    00:25.90   10:26/M
    5    Jane Wern              Cleveland  OH        830    52   562    43:45.70    44:14.05    00:28.35   14:07/M
Top

Female 55 to 59

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Sandy Eckart           Painesville  OH      194    56   222    27:08.40    27:12.40    00:04.00    8:45/M
    2    Laura Knowles          Cleveland  OH          5    56   308    28:52.55    29:19.75    00:27.20    9:19/M
    3    Jane Springer          Aurora  OH           459    57   365    30:37.70    31:01.40    00:23.70    9:53/M
    4    Jan Novak              Bay Village  OH      391    57   372    31:06.75    31:37.85    00:31.10   10:02/M
    5    Cindy Six              Newton Falls  OH      66    59   428    33:08.35    33:55.30    00:46.95   10:41/M
Top

Female 60 and over

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Theresa Fanelli        Medina  OH           695    74   489    34:58.40    35:49.40    00:51.00   11:17/M
    2    Carrie Williams        Chesterland  OH      756    83   507    36:28.20    37:33.10    01:04.90   11:46/M
    3    Loretta Smith          Cleveland  OH        583    60   580    52:36.95    53:07.90    00:30.95   16:58/M
Top

Overall Male Open Winners

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Bryan Eckenfels        West Salem  OH       195    20     1    17:45.60    17:48.15    00:02.55    5:44/M
Top

Men No Age Provided

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Dan Podolski                                554         154    25:35.65    25:49.80    00:14.15    8:15/M
    2    Russell Cottam                              790         191    26:21.60    26:36.20    00:14.60    8:30/M
    3    Kevin Kilfoyle         Mentor  OH           749         231    27:15.00    27:51.45    00:36.45    8:47/M
Top

Men 8 & Under

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Samino Mason                                767     2   511    36:32.70    36:55.35    00:22.65   11:47/M
Top

Men 9 to 12

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Caden Demattie         North Royalton  OH   551    12    44    21:57.10    22:10.10    00:13.00    7:05/M
    2    Joao Lopes             North Royalton  OH   332    12    77    23:19.50    23:32.60    00:13.10    7:31/M
    3    Sean Kane              Avon  OH             288    11   105    24:06.90    24:57.45    00:50.55    7:46/M
    4    Zach Madison           Chesterland  OH      538    10   107    24:10.30    24:13.05    00:02.75    7:48/M
    5    Matthew Pauvlik        North Olmsted  OH    399    11   131    25:03.40    25:05.75    00:02.35    8:05/M
    6    Alex Concepcion        Solon  OH            151    12   157    25:37.25    25:41.35    00:04.10    8:16/M
    7    Paul Heisey            Chagrin Falls  OH    265    12   166    25:49.20    26:28.90    00:39.70    8:20/M
    8    Jeremy Cotton                               791    10   172    25:56.15    26:10.90    00:14.75    8:22/M
    9    Patrick Kovachick      Strongsville  OH     780    11   213    26:55.35    26:57.45    00:02.10    8:41/M
   10    Ben Ellent             Chagrin Falls  OH    775    10   227    27:12.35    27:33.15    00:20.80    8:46/M
   11    Garrett Curtiss        Chagrin Falls  OH    170     9   262    27:57.45    28:17.95    00:20.50    9:01/M
   12    Ryan Moyers                                 778    10   330    29:40.20    30:23.15    00:42.95    9:34/M
   13    Remington Martin       Mogadore  OH         351    10   333    29:43.80    30:43.80    01:00.00    9:35/M
   14    Luke Kruse             Mogadore  OH         316    10   340    29:54.75    30:55.05    01:00.30    9:39/M
   15    George Quinn 4th       Avon Lake  OH        418    12   364    30:37.35    31:43.60    01:06.25    9:53/M
   16    Austin Lucas           Chagrin Falls  OH    784    10   374    31:13.45    32:04.15    00:50.70   10:04/M
   17    Will Tober             Chagrin Falls  OH    806    10   375    31:16.95    32:09.30    00:52.35   10:05/M
   18    Matthew Babcox         Akron  OH             93    11   419    32:38.55    32:56.90    00:18.35   10:32/M
   19    Curtis Szelesta        Bay Village  OH      462     9   427    33:08.35    33:10.60    00:02.25   10:41/M
   20    Logan Price            Wooster  OH          410    12   429    33:09.15    33:43.30    00:34.15   10:42/M
   21    Christopher Steinbauer Chagrin Falls  OH     10    12   456    33:50.65    33:55.15    00:04.50   10:55/M
   22    Colin Cachat           Cleveland  OH        137    11   520    37:46.25    38:34.35    00:48.10   12:11/M
   23    Sean Watterson         Bay Village  OH      491     9   572    48:59.70    51:46.55    02:46.85   15:48/M
Top

Men 13 to 16

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Nick Kobunski          North Royalton  OH   302    16     2    18:19.70    18:24.20    00:04.50    5:55/M
    2    Dominic Anderson       Cleveland  OH        530    16     6    19:31.30    19:35.20    00:03.90    6:18/M
    3    Adam Broski                                 539    15    12    20:13.85    20:17.50    00:03.65    6:31/M
    4    Pete Palumbo           Chagrin Falls  OH    397    16    19    20:50.75    20:53.60    00:02.85    6:43/M
    5    Dalton Lee             Kent  OH             577    15    26    21:09.30    21:20.20    00:10.90    6:49/M
    6    Michael Brennan        Akron  OH            580    15    27    21:18.10    21:25.70    00:07.60    6:52/M
    7    Kevin Kovachick        Strongsville  OH     309    13    36    21:48.60    21:58.50    00:09.90    7:02/M
    8    Alex Korsis            Cleveland  OH        578    16    39    21:49.95    22:06.70    00:16.75    7:02/M
    9    John Robison           Kent  OH             573    15    43    21:56.70    22:08.45    00:11.75    7:05/M
   10    Benjamin Engle         Stow  OH             201    14    52    22:11.80    22:29.15    00:17.35    7:09/M
   11    Dan Beacon             Cleveland  OH        106    14    68    22:57.30    23:07.55    00:10.25    7:24/M
   12    Ben Martin             North Royalton  OH   829    16    90    23:39.80    23:50.10    00:10.30    7:38/M
   13    Ben Sarkis             Akron  OH            582    14   104    24:06.25    24:14.25    00:08.00    7:46/M
   14    Nicholas Havener       Mantua  OH           257    13   112    24:18.30    24:46.45    00:28.15    7:50/M
   15    Ryan Jun               Akron  OH            286    13   121    24:41.25    24:48.25    00:07.00    7:58/M
   16    Miles Baker            North Royalton  OH    97    16   125    24:54.85    25:24.10    00:29.25    8:02/M
   17    Luke Martin            North Royalton  OH   826    16   132    25:04.45    25:14.75    00:10.30    8:05/M
   18    Ryan Bechwith          Kent  OH             572    16   145    25:16.60    25:28.10    00:11.50    8:09/M
   19    Eric Fisher            North Royalton  OH   588    16   165    25:47.55    26:00.05    00:12.50    8:19/M
   20    Curtis Bixenstine      Broadview Heights    115    16   178    26:05.55    26:40.10    00:34.55    8:25/M
   21    Brendan Doksa          North Royalton  OH   181    15   186    26:17.80    26:29.70    00:11.90    8:29/M
   22    Michael Soltis         North Royalton  OH   450    16   187    26:17.90    26:29.95    00:12.05    8:29/M
   23    Dan Boberek            North Royalton  OH   118    14   218    27:00.60    27:12.40    00:11.80    8:43/M
   24    Ben Fetters            Kent  OH             209    13   232    27:15.60    27:23.50    00:07.90    8:47/M
   25    Dylan Maxwell          North Olmsted  OH   1001    13   272    28:10.25    29:09.65    00:59.40    9:05/M
   26    Matthew Gannon         Cleveland  OH        229    15   277    28:11.80    28:47.25    00:35.45    9:05/M
   27    Conner Schabel         Chagrin Falls  OH    607    13   307    28:50.65    29:35.10    00:44.45    9:18/M
   28    Cody Nowels            Newbury  OH          820    13   311    28:54.15    29:33.65    00:39.50    9:19/M
   29    Cameron Belknap        Gates Mills  OH      590    13   397    31:59.60    32:20.70    00:21.10   10:19/M
   30    Jason Olree            Mentor  OH           828    14   399    32:03.85    32:35.80    00:31.95   10:20/M
   31    James Steinbauer       Chagrin Falls  OH     22    13   457    33:52.15    33:55.80    00:03.65   10:55/M
   32    Robert Ebersole IV     Cleveland  OH        193    14   589    58:27.00    59:03.30    00:36.30   18:51/M
Top

Men 17 to 20

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Andrew Furst           Elyria  OH           792    20    11    20:10.25    20:14.45    00:04.20    6:30/M
    2    Alex Doksa             North Royalton  OH   180    18    17    20:46.70    21:00.25    00:13.55    6:42/M
    3    Zach Reuther           Stow  OH             576    17    35    21:41.85    21:58.70    00:16.85    7:00/M
    4    David Benedetto        Canton  OH           112    17    42    21:56.20    22:33.65    00:37.45    7:05/M
    5    Ryan Ray               Strongsville  OH     423    17    47    22:01.70    22:04.75    00:03.05    7:06/M
    6    Michael Hermelin       Painesville  OH      267    18    67    22:51.95    23:26.20    00:34.25    7:22/M
    7    Dan Whidden            Cleveland  OH        772    20    82    23:29.50    24:09.60    00:40.10    7:35/M
    8    Alex Hermelin          Painesville  OH      266    20    98    23:58.15    24:27.55    00:29.40    7:44/M
    9    Ben Bratcher           Brewster  OH          26    18    99    23:58.85    24:23.70    00:24.85    7:44/M
   10    John Lash              Wellington  OH       599    20   189    26:18.40    26:33.75    00:15.35    8:29/M
   11    Andy Foerster          Brecksville  OH      598    20   192    26:22.45    26:55.20    00:32.75    8:30/M
   12    Anthony Pozzuto        Hubbard  OH          406    18   224    27:10.30    27:44.45    00:34.15    8:46/M
   13    Kevin Collins          Westlake  OH          42    20   242    27:33.20    28:09.25    00:36.05    8:53/M
   14    Christopher Demichel   Ashtabula  OH        175    20   254    27:52.95    28:22.85    00:29.90    8:59/M
   15    Austin Weinkauf        Aurora  OH            17    19   268    28:07.20    28:44.30    00:37.10    9:04/M
   16    Ryan Hueter            Cleveland  OH        271    17   274    28:11.15    28:33.85    00:22.70    9:05/M
   17    Jeff Hastings          Chagrin Falls  OH    603    17   299    28:45.85    29:29.90    00:44.05    9:16/M
   18    Kevin Ishell           Akron  OH            534    19   305    28:49.95    29:23.10    00:33.15    9:18/M
   19    Dan Valvoda            Chagrin Falls  OH    609    17   343    29:56.70    30:41.20    00:44.50    9:39/M
   20    Jim Jacob              Gurnee  IL           560    19   411    32:22.95    32:53.90    00:30.95   10:26/M
   21    Andrew Foster          Stow  OH             575    18   473    34:19.20    34:37.00    00:17.80   11:04/M
   22    Alex Wilkins           Chagrin Falls  OH    498    19   566    46:12.55    46:34.45    00:21.90   14:54/M
Top

Men 21 to 24

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Patrick Mayock         Cleveland  OH        621    23    22    20:56.45    20:59.00    00:02.55    6:45/M
    2    Eugene Crum            Medina  OH           601    23    28    21:18.75    21:54.00    00:35.25    6:52/M
    3    Jeff Lilly             Elyria  OH           330    23    33    21:33.05    21:52.00    00:18.95    6:57/M
    4    Matt Swetel            Wickliffe  OH        559    22    41    21:55.25    22:06.10    00:10.85    7:04/M
    5    Adam Ciroli            Cleveland  OH        146    24    54    22:13.85    22:19.95    00:06.10    7:10/M
    6    Brian Gamble           Canton  OH           227    24    56    22:16.55    22:24.20    00:07.65    7:11/M
    7    Gordon Potter          Sheffield Lake  OH   591    22    83    23:32.05    23:58.25    00:26.20    7:35/M
    8    Nick Zavarella         Cleveland  OH        515    24   102    24:04.50    24:10.00    00:05.50    7:46/M
    9    Michael McHugh         Chagrin Falls  OH   1002    23   118    24:32.15    24:35.15    00:03.00    7:55/M
   10    Brandon Szeliga        Clinton Township  M  463    24   148    25:18.00    25:27.30    00:09.30    8:10/M
   11    Nick Russo             Cleveland  OH        436    23   153    25:30.00    26:11.30    00:41.30    8:14/M
   12    Brad Wilk              Streetsboro  OH      497    23   239    27:27.20    28:08.65    00:41.45    8:51/M
   13    Brad Hamilton          Canton  OH            47    24   253    27:51.45    28:43.00    00:51.55    8:59/M
   14    Stephen Wagner         Westlake  OH         579    23   279    28:13.15    28:21.70    00:08.55    9:06/M
   15    Rob Conley             Columbus  OH         155    23   382    31:22.20    32:27.85    01:05.65   10:07/M
   16    Jason Dvorak           Mantua  OH           188    22   556    42:04.60    42:53.95    00:49.35   13:34/M
Top

Men 25 to 29

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Clay Burnett           Chardon  OH          553    26     3    18:26.40    18:28.35    00:01.95    5:57/M
    2    Russ Stucke            Cleveland  OH        561    27    24    21:03.10    21:07.90    00:04.80    6:47/M
    3    Eckart Eddy            Jefferson  OH        196    28    31    21:30.35    21:33.70    00:03.35    6:56/M
    4    Lucas Reineke          Cleveland  OH        425    26    37    21:49.20    21:55.30    00:06.10    7:02/M
    5    Evan Mangan            Cleveland  OH        339    27    50    22:06.25    22:12.85    00:06.60    7:08/M
    6    Neal Harvey            Berea  OH             49    28    57    22:23.35    22:52.15    00:28.80    7:13/M
    7    Matthew Jankowski      Lakewood  OH         281    28    58    22:26.55    23:03.15    00:36.60    7:14/M
    8    Jonah Stulbery         Cleveland  OH        544    29    64    22:38.30    22:55.80    00:17.50    7:18/M
    9    Jose Lozada            Cleveland  OH        545    29    65    22:40.95    22:58.15    00:17.20    7:19/M
   10    Jon Ivory              Akron  OH            277    27    71    23:02.90    23:31.35    00:28.45    7:26/M
   11    Roland Waschpusch      Cleveland  OH        489    25    93    23:49.60    23:56.90    00:07.30    7:41/M
   12    Robert Morrissey       Cleveland  OH        384    26   119    24:34.55    24:52.90    00:18.35    7:55/M
   13    Jeff Vinci             North Olmsted  OH    482    27   134    25:07.45    25:45.75    00:38.30    8:06/M
   14    Eric Swiatek           Willoughby  OH       632    28   137    25:11.15    25:31.10    00:19.95    8:07/M
   15    Craig Wheeler          Akron  OH            494    27   156    25:36.60    26:26.50    00:49.90    8:15/M
   16    John Reiley            Lakewood  OH         774    27   162    25:43.00    26:20.30    00:37.30    8:18/M
   17    Bruce Williams         North Olmsted  OH    500    28   177    26:04.50    26:42.40    00:37.90    8:25/M
   18    David Spannagel        Cleveland  OH        454    28   181    26:10.15    26:29.00    00:18.85    8:26/M
   19    James Doherty          Brecksville  OH      178    27   200    26:34.70    27:16.40    00:41.70    8:34/M
   20    Christopher Schell     Lakewood  OH        1004    28   236    27:20.05    27:29.80    00:09.75    8:49/M
   21    Rick Martucci          Cleveland  OH        356    25   259    27:56.90    28:32.50    00:35.60    9:01/M
   22    Mark Kwiatkowski       Independence  OH     565    27   294    28:39.80    29:29.85    00:50.05    9:15/M
   23    John Graham            Cleveland  OH        245    28   339    29:51.95    30:24.40    00:32.45    9:38/M
   24    Rob Melchiorre         Akron  OH            813    26   360    30:26.60    31:12.25    00:45.65    9:49/M
   25    Matthew Ackerman       Cleveland  OH         77    25   361    30:26.95    30:54.10    00:27.15    9:49/M
   26    Nico Pishnery          Willoughby  OH       403    28   369    30:58.65    31:14.90    00:16.25    9:59/M
   27    Martin Zakes           Brecksville  OH      546    27   371    31:01.80    31:44.40    00:42.60   10:00/M
   28    William Vissi          Cleveland  OH        747    28   381    31:21.40    32:14.85    00:53.45   10:07/M
   29    Aruno Johnson          Cleveland  OH          1    28   389    31:50.30    32:14.40    00:24.10   10:16/M
   30    Neil Beauregard        Willoughby  OH       562    28   402    32:07.95    32:15.85    00:07.90   10:22/M
   31    Jack Heine             Strongsville  OH     259    27   434    33:20.90    34:05.55    00:44.65   10:45/M
   32    Nick Hideg             Olmsted Falls  OH    613    28   469    34:14.75    36:10.50    01:55.75   11:03/M
   33    Trevor Kish            Akron  OH            300    27   482    34:44.60    35:36.00    00:51.40   11:12/M
   34    Marco Hilj             Cuyahoga Falls  OH   796    25   500    35:38.70    36:07.20    00:28.50   11:30/M
   35    Paskahlia Satriawan    Lakewood  OH         788    28   501    35:40.35    36:17.75    00:37.40   11:30/M
   36    Craig Klonowski                             766    25   509    36:32.45    36:55.85    00:23.40   11:47/M
   37    Mick McGorty           MacEdonia  OH        362    29   518    37:43.40    38:09.80    00:26.40   12:10/M
   38    Scott Williams         Toledo  OH           502    26   529    38:54.60    39:34.20    00:39.60   12:33/M
   39    Christopher Mentrek    Cleveland  OH        370    26   555    41:50.30    41:50.30               13:30/M
Top

Men 30 to 34

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    David Miceli           Beachwood  OH        570    34     4    18:37.90    18:39.95    00:02.05    6:00/M
    2    Richard Pearson        Cleveland  OH        593    31     8    19:46.70    19:50.60    00:03.90    6:23/M
    3    Frank Chahulski        Strongsville  OH     143    30     9    19:49.15    19:54.90    00:05.75    6:24/M
    4    Kirk Askren            Navarre  OH           89    34    10    19:52.80    19:56.45    00:03.65    6:25/M
    5    Marty MacKar           Lakewood  OH         337    30    14    20:38.20    20:49.40    00:11.20    6:39/M
    6    Jesus M Sanjuan        Lakewood  OH         440    30    29    21:21.40    21:44.75    00:23.35    6:53/M
    7    Jon Grafious           Painesville  OH      823    34    59    22:29.05    22:48.50    00:19.45    7:15/M
    8    Keith Arthurs          Beach City  OH        88    34   100    24:02.50    24:25.85    00:23.35    7:45/M
    9    Dominic Buccieri       Cleveland  OH        133    31   126    24:56.35    26:50.10    01:53.75    8:03/M
   10    William Beatty         Brunswick  OH        108    34   129    25:02.35    26:56.10    01:53.75    8:05/M
   11    Nicholas Sweeney                            523    31   135    25:08.60    25:17.20    00:08.60    8:06/M
   12    Troy Martin            Mogadore  OH         354    31   143    25:15.55    26:16.85    01:01.30    8:09/M
   13    Joshua Sooy            Elyria  OH           452    30   146    25:16.80    25:41.30    00:24.50    8:09/M
   14    Mark Steinberg                              626    32   152    25:23.20    27:20.00    01:56.80    8:11/M
   15    Kevin Hughes                                762    34   185    26:16.00    26:54.30    00:38.30    8:28/M
   16    Jeremy Miller          Olmsted Falls  OH    375    31   238    27:25.95    27:39.05    00:13.10    8:51/M
   17    Christopher Smith      Brunswick  OH        819    34   250    27:47.75    28:49.65    01:01.90    8:58/M
   18    Ryan Perkins           Grafton  OH           59    32   252    27:49.20    37:19.20    09:30.00    8:58/M
   19    Keith Moeller          North Ridgeville  O  378    33   255    27:53.40    28:51.90    00:58.50    9:00/M
   20    Ian Flaherty           Kent  OH             216    31   258    27:56.60    28:08.05    00:11.45    9:01/M
   21    Adam Neill                                  799    31   285    28:22.05    28:54.00    00:31.95    9:09/M
   22    Eric Walker                                 524    31   287    28:26.30    28:33.40    00:07.10    9:10/M
   23    Michael Varone         Cleveland  OH        479    30   322    29:27.25    30:07.15    00:39.90    9:30/M
   24    Joseph Del Re          Cleveland  OH        173    30   326    29:31.40    30:14.40    00:43.00    9:31/M
   25    Mike Capuozo           Cleveland  OH        769    34   329    29:38.30    29:49.85    00:11.55    9:34/M
   26    Rich Figer             Broadview Heights    213    33   335    29:46.70    30:38.10    00:51.40    9:36/M
   27    Daniel Lamb            Cleveland  OH        319    30   346    30:09.40    30:26.35    00:16.95    9:44/M
   28    Tom Cavalli            Strongsville  OH    1006    33   354    30:15.55    30:26.10    00:10.55    9:45/M
   29    Michael Fischer        Broadview Heights    215    33   377    31:18.05    32:15.25    00:57.20   10:06/M
   30    Caleb Reutter          Avon Lake  OH        429    32   418    32:37.90    33:41.70    01:03.80   10:31/M
   31    Jeff Maruschek         Northfield  OH       357    31   497    35:23.50    35:58.05    00:34.55   11:25/M
   32    Ron Severtis                                691    31   504    36:11.90    37:17.85    01:05.95   11:40/M
Top

Men 35 to 39

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Kevin McCarrick        Grafton  OH          359    37    13    20:15.15    20:24.60    00:09.45    6:32/M
    2    Troy Gembarski         Solon  OH            235    36    16    20:44.75    20:48.55    00:03.80    6:41/M
    3    Jason Conn             Beachwood  OH        156    37    18    20:48.50    20:53.70    00:05.20    6:43/M
    4    Mark Derethik                               687    36    23    20:56.75    21:01.30    00:04.55    6:45/M
    5    Keith Smith            Lakewood  OH         759    35    25    21:08.15    21:14.15    00:06.00    6:49/M
    6    Tim Rinehart           Bay Village  OH      431    35    38    21:49.55    22:06.00    00:16.45    7:02/M
    7    Aaron Mantel           North Olmsted  OH    342    39    51    22:09.75    22:29.45    00:19.70    7:09/M
    8    Stephen Bartel         North Olmsted  OH    104    36    66    22:49.30    22:54.20    00:04.90    7:22/M
    9    David Thorne           Hudson  OH           793    36    69    22:59.20    23:14.00    00:14.80    7:25/M
   10    Mike Foderaro          Olmsted Falls  OH    527    35    70    23:01.60    23:20.05    00:18.45    7:25/M
   11    Matt Willard           Sheffield Lake  OH   499    39    81    23:27.75    24:15.15    00:47.40    7:34/M
   12    Rod Wiggins            Berea  OH            571    35    88    23:38.70    23:46.90    00:08.20    7:37/M
   13    Andrew Cox             Cleveland  OH        815    38   101    24:03.80    24:10.70    00:06.90    7:45/M
   14    Mark Walters           Cleveland  OH        487    37   109    24:16.05    24:26.70    00:10.65    7:50/M
   15    Jeffery Luce           Westfield  NY        335    35   114    24:24.00    24:43.10    00:19.10    7:52/M
   16    Brian Limbert          Hudson  OH           331    36   115    24:28.20    24:42.65    00:14.45    7:54/M
   17    Stephen Crandall       Chagrin Falls  OH     32    39   123    24:51.50    25:19.85    00:28.35    8:01/M
   18    Chris George           Port Clinton  OH     236    39   142    25:14.50    26:24.60    01:10.10    8:08/M
   19    Andy Gehrlein          Cleveland  OH        234    37   168    25:50.60    26:02.05    00:11.45    8:20/M
   20    Ben Olechnowicz        Stow  OH             394    36   169    25:50.90    26:44.45    00:53.55    8:20/M
   21    Danilo Vitovic         Lakewood  OH         610    39   195    26:31.20    26:40.10    00:08.90    8:33/M
   22    Tommie Mitchell        Amherst  OH          376    35   199    26:34.70    26:50.40    00:15.70    8:34/M
   23    Alan Lysle             Bay Village  OH      336    35   202    26:40.15    27:01.85    00:21.70    8:36/M
   24    Chris Kozlowski        Brunswick  OH        313    35   206    26:52.80    27:11.20    00:18.40    8:40/M
   25    Todd Kennedy           Akron  OH            295    36   208    26:53.20    27:52.30    00:59.10    8:40/M
   26    James Young            Cleveland  OH        511    38   225    27:11.20    27:55.10    00:43.90    8:46/M
   27    Paul Nail              Sheffield Lake  OH   615    35   235    27:18.15    27:52.10    00:33.95    8:48/M
   28    John Curtiss           Chagrin Falls  OH    171    37   261    27:57.40    28:18.25    00:20.85    9:01/M
   29    Kris Snyder            Cleveland  OH        616    36   266    28:02.30    28:54.30    00:52.00    9:03/M
   30    Richard Kroboth        North Ridgeville  O  314    35   271    28:10.10    29:08.60    00:58.50    9:05/M
   31    Shawn Gerlock          Streetsboro  OH      239    37   301    28:48.90    29:29.60    00:40.70    9:17/M
   32    Sean Kengolly          Cleveland  OH        639    39   318    29:12.80    31:01.40    01:48.60    9:25/M
   33    Scott Millor           Twinsburg  OH        525    36   327    29:31.60    30:18.95    00:47.35    9:31/M
   34    Dan Devoe              Stow  OH             176    39   376    31:17.40    31:59.00    00:41.60   10:05/M
   35    Raymond Gruszczynski   Cleveland  OH        252    37   465    34:01.50    35:06.20    01:04.70   10:58/M
   36    Jeffery Chen           Sandusky  OH         144    37   523    38:06.20    38:36.80    00:30.60   12:17/M
   37    Patrick Adamek         Mentor  OH            79    36   565    45:32.45    45:50.90    00:18.45   14:41/M
Top

Men 40 to 44

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Matthew Yetter         Lakewood  OH         597    43    30    21:28.15    21:48.40    00:20.25    6:55/M
    2    John Molnar            Northfield  OH       822    43    40    21:54.65    22:14.40    00:19.75    7:04/M
    3    Jerry Crabb            Bay Village  OH      165    43    45    21:57.25    22:09.60    00:12.35    7:05/M
    4    David Simko            Hinckley  OH         537    44    46    21:58.40    22:05.30    00:06.90    7:05/M
    5    David Podolski         North Royalton  OH   404    42    63    22:32.80    22:48.65    00:15.85    7:16/M
    6    Bryan Tatar            North Olmsted  OH    466    42    73    23:10.55    23:25.60    00:15.05    7:28/M
    7    James Hughes           North Olmsted  OH    272    41    89    23:39.15    23:50.75    00:11.60    7:38/M
    8    Peter Koza             Maple Heights  OH    312    42    92    23:48.80    24:18.05    00:29.25    7:41/M
    9    Kevin Heisey           Chagrin Falls  OH    263    43   117    24:31.40    25:12.50    00:41.10    7:55/M
   10    Joseph Horvath         Solon  OH           1007    43   122    24:42.75    24:54.80    00:12.05    7:58/M
   11    Curt Keaton            North Royalton  OH   291    42   144    25:15.60    25:56.90    00:41.30    8:09/M
   12    Duke Boberek           North Royalton  OH   119    43   150    25:20.85    25:37.00    00:16.15    8:10/M
   13    Eric Bratcher          Brewster  OH          27    41   182    26:13.35    26:38.65    00:25.30    8:27/M
   14    Greg Tober             Chagrin Falls  OH    805    40   188    26:17.95    27:11.30    00:53.35    8:29/M
   15    Scott Price            Wooster  OH          411    44   193    26:24.05    26:56.90    00:32.85    8:31/M
   16    Jim Kristoff           Chagrin Falls  OH    636    41   197    26:33.50    27:13.60    00:40.10    8:34/M
   17    Nathan Kohring         Hudson  OH           304    42   216    27:00.00    27:38.20    00:38.20    8:43/M
   18    Nick Kannady           Saint Louis  MO      289    40   240    27:27.35    27:42.30    00:14.95    8:51/M
   19    Brad Lucas             Chagrin Falls  OH    783    43   257    27:55.60    28:48.15    00:52.55    9:00/M
   20    Frank Heselton         Medina  OH           569    43   293    28:38.60    29:20.05    00:41.45    9:14/M
   21    Tim Zwick              Cleveland  OH        771    42   296    28:41.95    29:26.90    00:44.95    9:15/M
   22    Ron Hueter             Cleveland  OH        270    44   302    28:49.10    29:12.00    00:22.90    9:18/M
   23    Kelley Moran           Westlake  OH         380    43   304    28:49.75    29:55.80    01:06.05    9:18/M
   24    Paul Brzozowski                             685    42   344    29:57.70    30:30.85    00:33.15    9:40/M
   25    Brian Boyle            Wooster  OH          689    43   392    31:54.65    32:54.65    01:00.00   10:17/M
   26    Jay Schabel            Chagrin Falls  OH    604    42   420    32:39.70    33:45.05    01:05.35   10:32/M
   27    David Barnard          Olmsted Falls  OH    102    40   464    33:57.80    34:52.70    00:54.90   10:57/M
   28    Tom Williams           Chesterland  OH      758    40   508    36:30.65    37:31.60    01:00.95   11:46/M
   29    George Quinn 3rd       Avon Lake  OH        417    43   551    41:31.30    42:38.55    01:07.25   13:24/M
Top

Men 45 to 49

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Trevor Kershevich      Cleveland  OH        624    49     5    19:23.35    19:26.45    00:03.10    6:15/M
    2    David Boswell          Cleveland  OH        693    45    15    20:40.80    20:43.95    00:03.15    6:40/M
    3    Jon Jeswald            Cleveland  OH        282    46    74    23:11.75    23:17.15    00:05.40    7:29/M
    4    Jim Wetter             Olmsted Falls  OH     75    48    80    23:26.75    23:33.05    00:06.30    7:34/M
    5    Ed Frantz              Independence  OH     220    48    94    23:51.50    24:27.70    00:36.20    7:42/M
    6    Ron Bucey              Cleveland  OH        584    45    97    23:55.05    23:59.45    00:04.40    7:43/M
    7    Tom Salamon            Cleveland  OH        437    49   110    24:16.80    24:39.75    00:22.95    7:50/M
    8    Joel Domino            Aurora  OH           183    48   159    25:37.95    25:59.05    00:21.10    8:16/M
    9    Jack Beacon            Cleveland  OH        107    49   207    26:52.85    27:03.55    00:10.70    8:40/M
   10    Bill Rady              Twinsburg  OH        419    46   212    26:54.75    27:38.15    00:43.40    8:41/M
   11    Ken Nohabach           Sheffield Lake  OH   800    49   215    26:59.45    27:14.85    00:15.40    8:42/M
   12    Michael Carano         Akron  OH            628    45   221    27:07.50    27:49.55    00:42.05    8:45/M
   13    Ed Ellert              Chagrin Falls  OH    776    45   226    27:12.35    27:32.85    00:20.50    8:46/M
   14    Eric Toth              Thompson  OH         808    49   251    27:48.10    28:09.10    00:21.00    8:58/M
   15    Patrick Lewis          Cleveland  OH        327    48   284    28:21.45    29:08.70    00:47.25    9:09/M
   16    Joe Quallich           Homerville  OH       413    49   315    29:04.60    29:56.60    00:52.00    9:23/M
   17    Tom Collins            Dublin  OH           150    45   338    29:50.35    30:59.90    01:09.55    9:37/M
   18    John Craig             Cleveland  OH        785    45   347    30:11.20    30:54.50    00:43.30    9:44/M
   19    Sue Foerster           Brecksville  OH      683    49   393    31:55.05    32:28.10    00:33.05   10:18/M
   20    Donald Weaver Jr       Elyria  OH            69    45   414    32:31.45    36:31.25    03:59.80   10:29/M
   21    Bill Babcox            Akron  OH             91    46   421    32:48.95    33:07.80    00:18.85   10:35/M
   22    Lewis Weinkauf         Aurora  OH             6    45   463    33:57.75    34:36.35    00:38.60   10:57/M
   23    Glenn Nickerson        Cleveland  OH        839    47   477    34:24.35    34:43.80    00:19.45   11:06/M
   24    Steve Baker            North Royalton  OH    99    48   493    35:09.35    35:22.90    00:13.55   11:20/M
   25    Joseph Majesky         Amherst  OH           35    49   549    40:53.50    40:53.50               13:11/M
   26    Paul Molnaz            Streetsboro  OH      541    47   554    41:49.40    42:39.80    00:50.40   13:29/M
Top

Men 50 to 54

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Lloyd Prindle          Solon  OH           1000    53    21    20:54.35    21:01.40    00:07.05    6:45/M
    2    Marek Bogdan           Cleveland  OH        120    54    61    22:29.75    22:45.75    00:16.00    7:15/M
    3    Lenny Hudson           Aurora  OH           269    50    87    23:37.90    23:44.95    00:07.05    7:37/M
    4    Edward Rockwood        Beachwood  OH        563    53   106    24:09.75    24:20.60    00:10.85    7:47/M
    5    Mark Andrasek          Cleveland  OH         82    50   133    25:05.80    25:10.30    00:04.50    8:05/M
    6    Tom Gregory            Mantua  OH           566    51   158    25:37.25    26:26.90    00:49.65    8:16/M
    7    Bob Olree              Mentor  OH           827    52   179    26:09.10    26:41.05    00:31.95    8:26/M
    8    Richard Baker          North Royalton  OH    98    50   220    27:05.10    27:34.75    00:29.65    8:44/M
    9    Dan O'Connell          Crozet  VA           392    50   295    28:40.65    28:51.65    00:11.00    9:15/M
   10    Alan Morgan            Raleigh  NC          381    51   359    30:26.40    30:48.20    00:21.80    9:49/M
   11    Ted Tanko                                   531    52   416    32:34.95    33:48.25    01:13.30   10:30/M
   12    Rob McMillan           North Olmsted  OH    366    53   452    33:44.85    34:27.05    00:42.20   10:53/M
   13    Bill Frantz                                 681    52   455    33:50.50    34:06.35    00:15.85   10:55/M
   14    Michael Mentrek        Cleveland  OH        371    51   485    34:51.70    35:59.25    01:07.55   11:15/M
   15    Mark Violand           Uniontown  OH        484    51   495    35:12.05    35:57.40    00:45.35   11:21/M
   16    Mary Wright            Cleveland  OH        507    53   571    48:41.95    49:52.95    01:11.00   15:42/M
Top

Men 55 to 59

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Robert Boltz           Cuyahoga Falls  OH   123    55    20    20:51.80    21:02.35    00:10.55    6:44/M
    2    David Donahue          Conneaut Lake  PA    184    55    32    21:33.00    21:35.80    00:02.80    6:57/M
    3    Mark Jochum            Cleveland  OH        602    55    84    23:32.10    23:35.35    00:03.25    7:35/M
    4    Skip Brunner           Novelty  OH          540    57   108    24:12.25    24:21.55    00:09.30    7:48/M
    5    Robert Starek          Lakewood  OH          39    57   228    27:12.55    27:44.80    00:32.25    8:46/M
    6    George Pfeffer                              782    57   283    28:21.15    29:04.90    00:43.75    9:09/M
    7    Ron Traub                                   754    55   313    28:59.05    30:00.10    01:01.05    9:21/M
    8    Mike Zembala           Independence  OH      31    58   320    29:24.60    29:41.30    00:16.70    9:29/M
    9    Scott Graham           Bay Village  OH      247    58   441    33:27.30    34:00.00    00:32.70   10:47/M
   10    Bill Reed              North Royalton  OH   825    57   478    34:25.15    35:33.70    01:08.55   11:06/M
   11    George Arnold                               684    58   487    34:54.85    35:28.60    00:33.75   11:15/M
   12    Jim Owen               Cleveland  OH        679    55   503    36:09.35    36:31.35    00:22.00   11:40/M
   13    Dennis Byrne           Cleveland  OH        135    57   542    40:08.75    40:57.20    00:48.45   12:57/M
Top

Men 60 and over

                                                                Over      Chip        Gun 
 Place    Name                    City             Bib No  Age   all      Time        Time         Diff      Pace
    1    Pete Gilgor            Alliance  OH         241    67    79    23:25.65    23:28.95    00:03.30    7:33/M
    2    Csaba Rozsa            Cleveland  OH        564    63   431    33:16.50    34:30.00    01:13.50   10:44/M
    3    Ernest Boaeuf          Cleveland  OH        117    65   538    39:42.50    40:36.40    00:53.90   12:48/M
    4    Timothy Convery        Cleveland  OH        160    60   541    40:07.80    40:55.30    00:47.50   12:56/M